terraform

Aktuálne obdobie na trhu, kde sa v podstate nič závratné nedeje, dáva príležitosti menej známym projektom na pritiahnutie pozornosti veľkých investorov. Do povedomia sa dostáva čoraz viac blockchainových platforiem. V tomto článku sa bližšie pozrieme na projekt Terraform Labs.

Konkurencia pre ETH neustále rastie

Tieto projekty sa častokrát považujú za natoľko perspektívne, že sú investori ochotní vložiť svoje financie nie len do blockchainov, ale aj do ekosystémov.  Len pre príklad si môžeme uviesť projekt spoločnosti Phantom. Ide o digitálnu peňaženku, ktorá sa nachádza na blockchainovej sieti Solana.

SOL/USD hodinový graf. Zdroj: TradingView
SOL/USD hodinový graf. Zdroj: TradingView

Pred nedávnom spoločnosť Phantom oznámila financovanie talianskej série vo výške 9 miliónov dolárov. Jedným z najvýraznejších hráčov na trhu je aktuálne spoločnosť Solana, ktorej predstavitelia tvrdia, že je omnoho rýchlejšia ako Ethereum.

Prečítajte si tiež: Solana sa po prepade pomaly dostáva do TOP 10 – poznáme hlavné faktory úspechu!

Jeden z projektov, ktorý teraz vzbudzuje veľkú pozornosť, je spoločnosť Terraform Labs. Projekt bol založený pred tromi rokmi.

StormGain
Projekt Terraform. Zdroj: Google
Projekt Terraform. Zdroj: Google

Cieľom tejto platformy je vytvárať stablecoiny pre elektronický obchod. Platforma Terraform Labs je veľmi perspektívna, mnoho známych spoločností sa vyjadrilo, že v rámci vývoja tejto platformy sú možnosti neobmedzené. Posledná veľká investícia do tohto projektu bola 150 miliónov USD. Prišla zo strany silných spoločností Pantera Capital a Arrington XRP.

Čo stojí za úspechom Terraform?

Za úspechom spoločnosti stojí jednoznačne usilovná práca a vytvorenie mnohých úspešných projektov, ktoré boli v poslednom období spustené. Posledným takýmto projektom je peňaženka Chai, ktorá získala obrovskú popularitu v Ázií. Ďalším úspešným projektom je protokol Mirror, ktorý vytvára syntetické aktíva, ktoré sledujú cenu aktív v reálnom čase.

Spoločnosť Terraform Labs stojí aj za tokenom LUNA, ktorého trhová hodnota vzrástla z 300 miliónov USD na 2,6 miliardy USD.

Môže vás zaujímať: Analýza VORTECS™ – Indikátor, pri ktorom LUNA, MATIC, EGLD a SAND zvyčajne dosiahnu zisk 10%!

Investori stále pribúdajú

Je obdivuhodné, že si tento projekt stále drží popularitu a pozornosť veľkých investorov. Za zmienku stoja mená ako Galaxy Digital, či Coinbase Ventures. Zo strany Galaxy Digital bolo do projektu naliatych 25 miliónov USD. Pre agentúru Bloomberg sa vyjadril Mike Novogratz:

„Na spoločnosti Terra je skvelé to, že je to jeden z prvých experimentov, ktoré si idú nezávisle od všetkých vlastnou cestou. Naša pozornosť je vždy upriamená na takéto projekty.“

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.