Terra a token LUNA
Terra a token LUNA. Zdroj: Shutterstock, karnoff

Token LUNA od spoločnosti Terra prežíva veľmi pozitívne obdobie. Za posledný mesiac zaznamenal nárast o 281 %. Nové historické maximum sa vytvorilo na cene 34,682 USD.

Prečítaj si tiež: HOT – kvalitné fundamenty, silné základy a ignorancia BTC! Token LUNA nesmie chýbať vo vašom portfóliu

Čo stojí za úspechom LUNA?

Terra je blockchain, ktorý je založený na mechanizme Proof-of-Stake. Za týmto projektom stojí juhokórejská spoločnosť Terraform Labs, ktorá vznikla v roku 2018. O bezpečnosť, stabilitu a správu siete sa stará ich natívny token LUNA, ktorý sa taktiež využíva na vydávanie stablecoinov TerraSDR.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

LUNA sa dostala do obzoru známeho Youtubera “Coin Bureau”, ktorý prišiel s veľmi zaujímavým vyjadrením:

“Terra našla jedinečný spôsob, ako decentralizovaným spôsobom raziť stablecoiny, ktoré sú zároveň naviazané na fiat meny. Ponuka stablecoinu UST sa za posledné mesiace zdvojnásobila a stala sa jedným z najväčších stablecoinov z hľadiska trhovej kapitalizácie. V súčasnosti je na trhu viac ako 100 miliónov €.”

Coin Bureau ďalej uviedol:

“Myslím si, že ide o jeden z najzaujímavejších projektov v oblasti kryptomien, aký som za posledné obdobie videl, a ľutujem, že som sa Terre nevenoval skôr.”

Najrýchlejšie rastúci stablecoin

Ako už bolo v tomto článku spomenuté, spoločnosť Terra vydáva svoje vlastné stablecoiny UST. Aktuálne je UST definovaný ako najrýchlejšie rastúci projekt spomedzi stablecoinov.

Popularita UST je z veľkej miery spôsobená veľkým hypom a obľúbenosťou aplikácií, ktoré pracujú na princípe Terra. Ide o aplikáciu Mirror a Anchor.

“Jediný dôvod, prečo sa zdráham investovať do LUNA, je, že všetky protokoly Terra neboli dostatočne otestované. A zdá sa, že v porovnaní s konkurenciou je tento projekt centralizovaný. To znamená, že v prípade zásahu regulačných úradov môže byť Terra zraniteľná.”

Aktualizácia Columbus-5

Presne 9. septembra má prísť dôležitá aktualizácia s názvom Columbus-5. Práve to je dôvod, prečo sa očakáva ďalší rast, ktorý tak skoro neskončí. Dôležité je, že sa objemy obchodovania držia na vysokých hodnotách.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance