Litecoin neprestáva rásť! „Digitálne striebro” vystrelilo vďaka tejto novinke.
Litecoin neprestáva rásť! „Digitálne striebro” vystrelilo vďaka tejto novinke. Zdroj: shutterstock.com/AndreyO

Spoločnosť Moneygram spustila novú kryptografickú službu, ktorá zákazníkom umožňuje nakupovať, predávať a ukladať kryptomeny pomocou aplikácie na mobilný prevod peňazí. Budú podporované tri hlavné kryptomeny: Bitcoin, Ethereum a Litecoin. Kým s prvými dvoma to takmer ani nehlo, LTC za posledné dni vystrelilo o 20 %.

Správa od Moneygramu vystrelila cenu LTC

Spoločnosť Moneygram International Inc v tento týždeň oznámila spustenie novej služby v oblasti kryptomien. Oficiálny účet Moneygramu na Twitteri zverejnil nasledujúcu správu:

„Moneygram oznamuje spustenie novej služby, ktorá spotrebiteľom umožňuje nakupovať, predávať a držať kryptomeny prostredníctvom aplikácie Moneygram. Táto funkcia poskytuje zákazníkom v takmer všetkých štátoch USA možnosť obchodovať a uchovávať BTC, ETH a LTC.”

Očakáva sa, že spoločnosť rozšíri výber podporovaných kryptomien v roku 2023. Podľa webovej stránky Moneygram je nová služba zatiaľ dostupná takmer vo všetkých štátoch USA, okrem niektorých výnimiek.

Moneygram sa označuje za globálneho lídra v evolúcii digitálnych P2P platieb a lídra v priekopníckych inováciách v oblasti cezhraničných platieb a zúčtovania na báze blockchainu.“ Spoločnosť uvádza, že za posledných päť rokov obslúžila viac ako 150 miliónov ľudí.

Čítaj tiež: Táto kryptomena môže narásť až 10-krát, tvrdia niektorí analytici. Môže za to táto novinka!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Moneygram.
Moneygram. Zdroj: shutterstock.com/chrisdorney

Litecoin stále žije

V čase písania tohto článku sa Litecoin obchoduje za 65 dolárov. Podľa údajov z TradingView ide o nárast 20 % za posledný týždeň. Aj objemy obchodovania vyskočili o 90 %, keďže obchodníci sa snažia zachytiť zisky z najnovšieho pohybu.

Na túto novinku reaguje aj sám Charlie Lee, jeden z hlavných tvorcov digitálneho striebra.

Na Twitteri sa vyjadril takto:

„Ako som spomínal počas kľúčovej prednášky na Litecoin Summit 2022, pre Litecoin je to najdôležitejšia adopcia. Takže som nesmierne nadšený, že ľudia budú môcť aktívne využívať MoneyGram na jednoduchý nákup Litecoinu už teraz! P. S. Áno, Litecoin stále žije, aby som odpovedal hejterom.

Čítaj ďalej: Riaditeľ Coinbase: Bitcoin za 10 rokov zmení svetovú ekonomiku!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance