Litecoin stále neukončil korekciu. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Litecoin nakoniec neudržal dlhodobý support vytvorený z lokálnych miním a z dlhodobého hľadiska smeruje na ďalší support. Z krátkodobého hľadiska cena tak ako u väčšiny highcapov neindikuje lokálne dno ani reverziu trendu. Medvedí sentiment sa preto zatiaľ nemení a cena má priestor na ďalší korekčný leg.

Cena smeruje na nový support, ktorý sa nachádza na hladine zhruba 115 $. Bez ohľadu na to, kde korekcia skončí, je potrebné vytvoriť vyššie alebo aspoň rovnako vysoké lokálne minimá. Následne by mala cena prekonať maximum medzi nimi a tým potvrdiť reverzný pattern. Túto situáciu budeme v budúcnosti sledovať.

Litecoin pokračuje v korekcii
Litecoin pokračuje v korekcii. Zdroj: TradingView

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Prečítaj si tiež – Chainlink analýza – rast 40 % iba za týždeň napriek korekcii trhu

Litecoin korekciu stále neukončil

To, že má cena priestor na krátkodobý pokles, potvrdzuje aj indikátor RSI, ktorý sa nachádza v neutrálnej zóne a neindikuje lokálne dno. Z dlhodobého hľadiska je nutné povedať, že cena pokračuje v rastúcom trende a dosahuje vyššie lokálne minimá. Ak by však cena spadla pod 115 $, tento fakt by bol neplatný.

Koniec korekcie Litecoinu rovnako aj väčšiny trhu bude závisieť od Bitcoinu. 40-percentná dominancia je stále smerodajná a ak sa hlavnej kryptomene podarí nájsť definitívne dno, podarí sa to aj altcoinom. Pre rast niektorých altov však stačí aj nerozhodnosť Bitcoinu, ktorý by sa hýbal v sideway štruktúre.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin by mohol prekonať výkonnosť akcií v roku 2022 v dôsledku sprísnenia Fedu