Ste fanúšikom značky Tesla? Tieto elektromobily vraj dokážu ťažiť kryptomeny!

Novinky Dokážu elektromobily Tesla ťažiť kryptomeny?
Dokážu elektromobily Tesla ťažiť kryptomeny? Zdroj: Shutterstock, mundissima
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ste fanúšikom či dokonca majiteľom elektromobilov značky Tesla? Ak áno, zbystrite pozornosť. Nečinné autá vám môžu poslúžiť na ťažbu kryptomien!

Elektromobily Tesla dokážu ťažiť kryptomeny?

Po prečítaní nadpisu sa určite pýtate, či je to naozaj možné. Podľa Siraja Ravala áno. Ide o majiteľa Tesly a veľkého nadšenca kryptomien, ktorý uvádza svoje neuveriteľné tvrdenia a skúsenosti o novej metóde ťažby kryptomien. Celý proces realizuje pomocou svojho počítaču Apple Mac Mini M1, na ktorom má k dispozícii bezplatný ťažobný softvér. MAC je napájaný meničom, ktorý sa pripája do 12V zásuvky na jeho elektromobily Tesla Model 3. K batérii svojho elektromobilu pripojil aj grafické procesory.

Prečítaj si tiež: USA sa môže stať ťažobnou veľmocou – hash rate zaznamenal 8-násobný rast za dva roky

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Je to skutočne realizovateľné?

Ďalším majiteľom Tesly, ktorý potvrdzuje možnosť ťažby, je Chris Allessi z Wisconsinu. Ten k svojej Tesle pripojil zariadenie na ťažbu BTC s názvom Artminer. Na premenu jednosmerného prúdu na striedavý využil úplne identický menič ako Raval. Allesi ťažil kryptomenu Monero, pričom využíval aj webový prehliadač Tesla. Mal však obrovské šťastie. Dostal totiž bezplatné a neobmedzené dobíjanie počas celej životnosti elektromobilu. Aktuálne však nevidí význam ďalej pokračovať v ťažbe pre zastarané vozidlo.

„Za rovnaký čas s identickým vybavením vyťažím BTC v hodnote jedného alebo dvoch dolárov.”

Vráťme sa však k Ravalovi. Ten zaplatí približne 10 až 15 USD za nabitie svojho auta každých 515 km, pričom ťaží 20 hodín denne. Pri ťažbe využíva platformu Midas Investments, ktorá mu dá až 23 % ročný percentuálny výnos z investície do altcoinov. V roku 2021 dokázal takto zarobiť 400 až 800 USD mesačne.

Whit Gibbs, generálny riaditeľ spoločnosti Compass, ktorá sa zaoberá profesionálnou ťažbou, tvrdí:

„Máte zdroj energie, máte priestor a môžete ešte pridať chladenie. Batéria s určitosťou poskytuje dostatočnú energiu na to, aby ste mohli naštartovať ASIC a spustiť ho.”