Cena ropy klesla
Cena ropy klesla, zdroj: shutterstock.com/Pavel Ignatov

Binance

Cena benzínu na Slovenku po prvýkrát v tomto roku a zároveň od začiatku vojny na Ukrajine poklesla. Tento trend pokračuje už druhý týždeň po sebe.

Ceny prvýkrát v tomto roku klesali…

Podľa portálu statdat cena benzínu prvýkrát v tomto roku poklesla. Za Benzín natural 95 oktánový si zaplatíme približne o 0,024 eura menej. Klesajú, aj keď iba zlomkovo aj ceny nafty, a to z priemeru 1,725 na 1,713 za liter.

Ceny benzínu v roku 2022
Ceny benzínu v roku 2022, zdroj: statdat.statistics.sk

Pokles ceny na trhoch

Pokles ceny ropy a čiastočná stabilizácia napätia na Ukrajine majú za následok zatiaľ krátkodobý pokles cien pohonných látok. V porovnaní so začiatkom roka si naďalej zaplatíme za každý liter o takmer 30 centov viac. 

Cena ropy na svetových trhoch
Cena ropy na svetových trhoch, zdroj: tradingview.com

Od vrcholu z 8. marca krátkodobo poklesli ceny ropy aj na svetových burzách, čo je jeden z hlavných dôvodov, prečo si priplatíme o niečo menej. Naďalej však v porovnaní so situáciou spred začiatku vojny na Ukrajine je cena o približne 10 % vyššia.

Prečítaj si aj: TOP 3 kryptomeny, ktoré vám zarábajú peniaze, kým spíte – 1. časť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
markos9
markos9
1 mesiac dozadu

maďarsko dlhodobo 1,22 eur za liter benzínu, naši zdierači sa môžu hanbiť