Zaujíma vás ťažba kryptomien? Príležitosť nebola nikdy ideálnejšia ako teraz!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Aktuálne obdobie pre minerov sa po správach z Číny zrejme konečne zlepšuje. Ťažba Bitcoinu ešte nikdy nevyzerala tak prijateľne ako teraz. Medzi krajiny, ktoré sa chcú chopiť tejto šance, bezpochyby patrí USA ako najväčší konkurent Číny.

Ako funguje ťažba?

Mineri, alebo ťažiari Bitcoinov dostávajú odmenu v podobe BTC za zabezpečenie siete a za každý vyťažený blok. Čím je vyšší počet minerov, tým sa zvyšuje aj miera obtiažnosti ťažby a naopak odmena pre každého minera sa znižuje. Ak správne rozumiete tejto definícií, tak je vám určite jasné, že práve teraz je najideálnejšie obdobie pre začatie ťažby BTC.

Môže vás zaujímať: Ťažba Bitcoinu je opäť jednoduchšia – po čínskom zásahu neustále klesá náročnosť

Obtiažnosť stále klesá

Ako už bolo spomenuté, pred nedávnom sme boli svedkami tzv. Čínskeho exodusu pre minerov, ktorí mal za následok historický pokles miery obtiažnosti.

O veľkom zákaze v Číne sme informovali aj v našom minulom článku: V Číne hromadne zatvárajú ťažobné firmy – Bitcoin reaguje 30 % poklesom

Na grafe môžeme vidieť počiatočný vplyv čínskych zákazov pre ťažbu.

Náročnosť ťažby. Zdroj: Cointelegraph

Náročnosť ťažby. Zdroj: Cointelegraph

Existuje mnoho potenciálnych dôvodov, prečo náročnosť ťažby klesá, a však všetky ukazovatele aj tak vedú k Číne. Od polovice mája sa v podstate miera obtiažnosti ťažby znížila takmer o polovicu.

Náročnosť ťažby v číslach. Zdroj: Cointelegraph

Náročnosť ťažby. Zdroj: Cointelegraph

Pokles bude naďalej pokračovať, keďže sa zvyšuje volatilita v dôsledku doháňania všetkých minerov, ktorí boli dlhodobo mimo prevádzky. Tieto udalosti spôsobili v ťažobnom priemysle kryptomien veľa dôležitých zmien. Vplyv týchto udalostí môžeme rozdeliť do troch hlavných skupín:

  • Trh sa stále stretáva s nedostatkom miest na ťažbu s nízkou cenou elektrickej energie. V jednoduchosti nie je dostatočne spracovaná infraštruktúra, ktorá by dokázala spracovať dopyt.
  • Ceny ťažobných zariadení klesajú a ziskovosť sa zvyšuje. Ceny zariadení na ťažbu sa podľa odhadov dostanú na historické minimá. Aj z tohto dôvodu sa samotné zisky minerov zvýšia o viac ako 35%.
  • Spolupráce a nové kontrakty s lokalitami vhodnými pre ťažbu sa budú určite naťahovať minimálne rok. Vzhľadom na tieto okolnosti majú súčasní prevádzkovatelia jedinečnú príležitosť, ktorú treba využiť.

Aktuálne sa cena BTC pohybuje na úrovni 41 000. Vďaka lacnému hardvéru na ťažbu a vysokej cene BTC nevyzerala príležitosť na mining nikdy lepšie. Najväčší investori hovoria, že čas investovať je vtedy, keď sú náklady výrazne nižšie. V prípade samotnej ťažby je ten čas práve teraz.