Ako môže Blockchain pomôcť nájsť liek na COVID-19?

0

Blockchain môže pomôcť nájsť liek na COVID-19, ktorý bude hrať pri zavádzaní technológie veľkú úlohu. Najväčšou výhodou, ktorú blockchain prináša je „bezpečnostný aspekt vecí.“ Takéto prijatie je tiež užitočné pre bezkontaktné platby a online nákupy s kryptom, keďže online predaj naďalej prudko stúpa.

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Okrem iného hrá blockchain dôležitú úlohu pri vývoji farmaceutických liekov v boji proti COVID-19, pretože blockchain môže priniesť obrovskú výpočtovú silu na potvrdenie transakcií a generovať nové mince, uvádza Brandon Mintz, generálny riaditeľ kryptografickej siete ATM Bitcoin Depot.

Blockchain môže byť kľúčový

Generálny riaditeľ spoločnosti Bitcoin Depot nasledovne komentoval využitie výpočtovej sily na posilnenie výskumných projektov týkajúcich sa COVID-19 pridelením zdrojov prostredníctvom platforiem podporovaných blockchainom:

„Od výskytu COVID-19 na celom svete sme museli spracovať viac online informácií ako kedykoľvek predtým a zahrnutie zvýšenej bezpečnosti, ktorú ponúka blockchain, v mojich očiach nesmierne pomohlo. Myslím si, že takýto vývoj je skvelý. Ak sú k dispozícii zdroje a môže to výrazne zlepšiť projekt – myslím si, že by sa ďalšie inštitúcie mali zamerať na rozšírenie svojich vlastných projektov, ako je tento.“

Mintz objasnil, že v krypto komunite bude vždy existovať určitá fragmentácia. Pokiaľ však ide o hľadanie spôsobov, ako pomôcť pri výskume liečby, veľká väčšina komunity sa skutočne spojila, aby vytvorila nové inovatívne spôsoby, ako pomôcť bojovať proti vírusu.

Čítajte tiež – Presun 700 000 ETH len za 3 dni! Chystá sa pumpa?

Poučenie v období po pandémii

Mintz poznamenal, že po skončení pandémie môže komunita v oblasti blockchainu vidieť, aké ďalšie prípady použitia technológie má. Nejde teda iba o výskum súvisiaci s vírusmi. Povedal:

„Myslím si, že jednou z výhod pre väčšinu je to, že technológia blockchain môže byť taká flexibilná, ako potrebujete. Najmä v prípadoch, ako je súčasná pandémia. Práve teraz sme videli, ako sa blockchain používa na spracovanie údajov o pacientoch a sledovanie kontaktov. Taktiež pomáhal podnikom pri overovaní darov. Komunita našla spôsoby, ako ju uplatniť na netypické použitia a dúfam, že tento trend bude pokračovať aj v budúcnosti.“

Čítajte tiež – Zákaz krypto reklám na Google, FB a Twitteri – súdny spor o 600 miliónov!

CEO spoločnosti Bitcoin Depot hovorí, že je nadšený z toho, ako vlády prijímajú blockchain na vyriešenie pandémie. Na záver dodal:

„Skutočne verím, že sa dá vždy posunúť ďalej. Vidíme nové spôsoby, ako bojovať s vírusom pomocou tejto technológie. Myslím si, že prijatie týchto nových technológií a nápadov by mohlo byť pre mnohé bojujúce vlády nesmierne prospešné.“

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre