Pred necelými dvoma týždňami sme vás informovali o najväčšom hacku tohto roka. Z burzy KuCoin zmizli kryptomeny v celkovej hodnote niekoľkých stoviek miliónov dolárov. Zatiaľ čo pôvodné odhady sa pohybovali okolo $150 miliónov, firma Chainalysis hovorí až o $275 miliónoch. KuCoin po po významnom upgrade bezpečnosti peňaženiek pre BTC, ETH a USDT obnovil možnosti vkladu a výberu týchto kryptomien.

“KuCoin postupne obnovuje služby vkladov a výberov pre všetky tokeny a plné služby USDT tiež čoskoro začnú fungovať.”

– píše sa v oficiálnom oznámení burzy

Čo sa týka Tetheru (USDT) v súčasnosti sú podporované iba vklady a výbery pre ERC-20 USDT.

CEO burzy Johnny Lyu v minulosti špecifikoval, že hackerom sa podarilo vyprázdniť iba online peňaženky (HOT Wallets) Bitcoinu a Etherea (plus ERC-20). Väčšina projektov využívajúcich štandard ERC-20 stihla ukradnuté tokeny zmraziť, prípadne ich pomocou hard-forku vrátili do rúk burzy.

Viete prečo EOS včera vystrelil? Uzavrel partnerstvo s Googlom!

Burza KuCoin možno vypátrala hackerov – Dôkazy poskytla polícii

Lyu ďalej oznámil, že burze sa s najväčšou pravdepodobnosťou podarilo vypátrať hackerov

Všetky informácie spolu s dôkazmi boli posunuté polícii.

Burze sa po hacku s pomocou partnerov s krypto-priemyslu podarilo získať späť desiatky miliónov dolárov. Dúfajme, že sa im nakoniec vrátia všetky kryptomeny a že v budúcnosti v hot walletkách nebudú ležať stovky miliónov dolárov.

AK sa KuCoinu skutočne podarí vybojovať celý lup, pôjde o prvý veľký hack s dobrým koncom pre všetky strany. Pravdaže, okrem hackerov, ktorí snáď skončia za mrežami.

Dnes o 18:00 sa môžete tešiť na stream! Náš ekonóm Jaroslav má podozrenie, že do 24 hodín dôjde k veľkému pohybu Bitcoinu. Zopár argumentov nájdete v tomto článku. Všetko samozrejme prediskutujeme na streame, tak sa nezabudnite pripojiť!

A ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber videí BitLinku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance