Ktoré farmaceutické spoločnosti sa rozhodli používať Blockchain?

BITmarkets BITmarkets

Pfizer Inc. a ďalšie popredné americké farmaceutické spoločnosti sa pripojili k projektu výstavby blockchainovej siete pre zdravotnícky a farmaceutický priemysel.

K pracovnej skupine MediLedger sa pripojili firmy ako McKesson Corporation, AmerisourceBergen Corporation, Premier Inc. a Pfizer Inc.

MediLedger je iniciatíva blockchainová spoločnosti Chronicled Inc., ktorá sa usiluje o zníženie nákladov a zjednodušenie procesov zdieľania dát, vytvorením digitálnej siete. Riešenie údajne automatizuje procesy odsúhlasené a spätne zúčtované.

Vratky – vrátenie liečiv (zrušené transakcie) sú bežným javom v zdravotníckych dodávateľských reťazcoch v Spojených štátoch, kde sa do platieb zapájajú rôzne subjekty, vrátane vládnych programov a súkromných poisťovateľov.

Sieti sa už údajne podarilo vymyslieť protokol pre vrátenie liečiv, ktorý je v súlade so súčasnými ustanoveniami zákona o bezpečnosti dodávateľského reťazca pre lieky v roku 2019. Údaje účastníkov budú údajne zdieľané len s vybranými obchodnými partnermi, pretože platforma neposkytuje centrálne úložisko všetkých dát.

“Môžeme navrhnúť blockchainový systém tak, aby mohol vytvárať záznamy o vlastných produktoch iba držiteľ licencie. To sa môže zdať ako banalita, ale je to revolučne.”

–  povedal CTO Chronicled, Maurizio Greco

Záver

Blockchain ku zdravotníctvu tak nejako patrí, ide totiž o veľmi dôležité odvetvie, ktoré by si zaslúžilo väčšiu transparentnosť, a zároveň maximálnu ochranu dát. Peniaze tu tečú všetkými možnými smermi a vďaka blockchainu by sa už nemuseli po ceste stratiť…

Čo čítať ďalej?

[SPRÁVY] CTO Coinbase oficiálne odchádza zo spoločnosti • Buffett si sype popol na hlavu – s Amazonom som zaobchádzal ako idiot • Craig Wright opäť „trepe nezmysly” •

Zdroj: forbes.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.