Kryptomeny čelia kritike
Kryptomeny čelia kritike. Zdroj: Shutterstock.com/phanurak rubpol/kenary820

Kryptomeny sa po udalostiach z roku 2022 dostali pod paľbu kritiky zo strany popredných predstaviteľov vlád a bankových inštitúcii. Najnovšie ich ostro skritizoval guvernér indickej centrálnej banky, ktorý trvá na ich zákaze. O jeho slovách informoval portál News Bitcoin.

Kryptomeny čelia kritike

India patrí spoločne s Čínou ku krajinám, ktoré sú najmenej otvorené prijatiu digitálnych mien. Na nedávnom summite s názvom Business Today Banking and Economy sa do kryptomien ostro pustil guvernér indickej centrálnej banky Shaktikanta Das, podľa ktorého ich treba raz a navždy zakázať.

Portál News Bitcoin sa odvolával na lokálny indický denník India Today, ktorý konkretizoval slová Dasa.

Stanovisko našej inštitúcie je veľmi jasné. Kryptomeny, ako Bitcoin či Ethereum, by mali byť zakázané, pretože podkopávajú autoritu centrálnych bánk a v konečnom dôsledku povedú k dolarizácii ekonomiky. Niektorí ľudia ich nazývajú aktíva, ale každé finančné aktívum musí mať nejaký základ. Kryptomeny ho však nemajú,“ uviedol guvernér Das.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Guvernér indickej centrálnej banky na záver kryptomeny prirovnal k hazardným hrám, ktoré dokonca podkopávajú suverenitu a záujmy Indie.

Kryptomeny nie sú nič iné, iba špekulácia, čiže niečo ako hazardná hra. Toto však v našej krajine nepovoľujeme,“ dodal Das.

India v súčasnosti pracuje na vypracovaní globálnych regulačných zákonov pre digitálne meny. O tomto procese sme vás informovali aj v našom článku: TOP udalosti, ktoré v roku 2023 výrazne ovplyvnia kryptomeny.

Máme v pláne vypracovať rámec pre globálnu reguláciu kryptomien vrátane možností zákazu nekrytých aktív, stablecoinov a DeFi projektov,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení banky.

Portál News Bitcoin informoval aj o plánoch rady G20, pre ktorú je regulácia kryptomien aktuálne na prvom mieste a musí sa čo najskôr vyriešiť. Predstavitelia hovoria najmä o ochrane investorov, ktorí utrpeli v minulom roku značné straty po krachu veľkých kryptomenových spoločností.

Viac si môžete prečítať tu: Regulácia kryptomien sa stáva prioritou číslo 1: rok 2023 bude kľúčový