Súmrak nad burzou Coinbase pokračuje. Jej akcie odpredal významný investor

Ekonomika Súmrak nad burzou Coinbase pokračuje. Jej akcie odpredal významný investor
Súmrak nad burzou Coinbase pokračuje. Jej akcie odpredal významný investor. Zdroj: shutterstock.com/viewimage
BITmarkets BITmarkets

Problémy okolo americkej burzy Coinbase pokračujú. Po správach, že je burza vyšetrovaná Americkou komisiou pre cenné papiere (SEC) pre podozrenie z obchodovania s využitím dôverných informácií, tretí najväčší akcionár predal viac ako 1,41 milióna akcií v hodnote takmer 75 miliónov.

Ark Invest predala akcie burzy Coinbase

Ark Invest, tretí najväčší držiteľ akcií burzy Coinbase, na čele ktorého stojí známa investorka a miliardárka Cathie Woodová, sa zbavila v utorok vyše 1,4 milióna akcií burzy Coinbase v hodnote takmer 75 miliónov, ako upozornil portál Decrypt. Utorok bol ďalšou ranou pre cenu akcií burzy (COIN), pretože po posledných správach sa cena predala o 21,08 %.

Podľa agentúry Bloomberg ku koncu júna Ark Invest držala akcie Coinbase v počte 8,95 miliónov. Ark Invest začala s nakupovaním akcií od ich spustenia na burze Nasdaq v apríli 2021 a následne dokupovala priebežne. Dôvodom predaja akcií je pravdepodobne vyšetrovanie burzy SEC-om, ktorý opäť otvoril otázku posudzovania kryptomien ako cenných papierov.

V čase písania článku sa cena jednej akcie COIN obchoduje za 58,83 dolára. Po včerajšom poklese cena mierne narástla. Akcie Coinbase sú od spustenia na burzu Nasdaq v poklese, pričom posledné správy nenaznačujú, že by sa trend mal zvrátiť. Burza zaznamenala pokles ziskov za posledný kvartál, oznámila prepúšťanie zamestnancov a vydala varovanie, že v prípade krachu jej klienti nemajú nárok na svoje kryptomeny.

Podľa niektorých kritikov je Coinbase časová bomba, ktorá môže spustiť ďalší pokles na trhu s kryptomenami a strhnúť cenu Bitcoinu do hladín okolo 10 000 dolárov. Riaditeľ burzy Brian Armstrong varoval, že v prípade kolapsu burzy by kryptomeny zažili veľmi náročné obdobie.

Čítaj ďalej: Analytik Coin Bureau: SEC ohrozuje celý krypto-sektor, dno medvedieho trhu sme nedosiahli

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: