Súmrak nad burzou Coinbase pokračuje. Jej akcie odpredal významný investor

Kategorie: Ekonomika
Súmrak nad burzou Coinbase pokračuje. Jej akcie odpredal významný investor
Súmrak nad burzou Coinbase pokračuje. Jej akcie odpredal významný investor. Zdroj: shutterstock.com/viewimage

Problémy okolo americkej burzy Coinbase pokračujú. Po správach, že je burza vyšetrovaná Americkou komisiou pre cenné papiere (SEC) pre podozrenie z obchodovania s využitím dôverných informácií, tretí najväčší akcionár predal viac ako 1,41 milióna akcií v hodnote takmer 75 miliónov.

Ark Invest predala akcie burzy Coinbase

Ark Invest, tretí najväčší držiteľ akcií burzy Coinbase, na čele ktorého stojí známa investorka a miliardárka Cathie Woodová, sa zbavila v utorok vyše 1,4 milióna akcií burzy Coinbase v hodnote takmer 75 miliónov, ako upozornil portál Decrypt. Utorok bol ďalšou ranou pre cenu akcií burzy (COIN), pretože po posledných správach sa cena predala o 21,08 %.

Podľa agentúry Bloomberg ku koncu júna Ark Invest držala akcie Coinbase v počte 8,95 miliónov. Ark Invest začala s nakupovaním akcií od ich spustenia na burze Nasdaq v apríli 2021 a následne dokupovala priebežne. Dôvodom predaja akcií je pravdepodobne vyšetrovanie burzy SEC-om, ktorý opäť otvoril otázku posudzovania kryptomien ako cenných papierov.

V čase písania článku sa cena jednej akcie COIN obchoduje za 58,83 dolára. Po včerajšom poklese cena mierne narástla. Akcie Coinbase sú od spustenia na burzu Nasdaq v poklese, pričom posledné správy nenaznačujú, že by sa trend mal zvrátiť. Burza zaznamenala pokles ziskov za posledný kvartál, oznámila prepúšťanie zamestnancov a vydala varovanie, že v prípade krachu jej klienti nemajú nárok na svoje kryptomeny.

Podľa niektorých kritikov je Coinbase časová bomba, ktorá môže spustiť ďalší pokles na trhu s kryptomenami a strhnúť cenu Bitcoinu do hladín okolo 10 000 dolárov. Riaditeľ burzy Brian Armstrong varoval, že v prípade kolapsu burzy by kryptomeny zažili veľmi náročné obdobie.

Čítaj ďalej: Analytik Coin Bureau: SEC ohrozuje celý krypto-sektor, dno medvedieho trhu sme nedosiahli