Warren Buffett odporúča tieto dividendové akcie
Warren Buffett odporúča tieto dividendové akcie. Zdroj: Shutterstock.com/KentSievers

Warren Buffett patrí k najznámejším svetovým investorom. V tomto článku sa pozrieme na jeho obľúbené akcie s vysokým ziskom z dividend.

Warren Buffett investuje do týchto akcií

Tento legendárny investor stojí na čele holdingovej spoločnosti Berkshire Hathaway od roku 1965. Za toto obdobie ju Buffett dostal na výslnie do rebríčka top 50 najväčších svetových spoločností. Buffetove portfólio sa aktuálne skladá z približne 50 akcií. Medzi nimi sú aj také, ktoré ponúkajú výhodné zárobky z dividend. Dividendové akcie z jeho portfólia dosahujú pravidelne oveľa lepšie výsledky ako štandardné akcie.

Store Capital

Ide o jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich fondov, ktoré sa zaoberajú prenájmom nehnuteľností v USA. Táto spoločnosť ponúka rôznorodé a rastúce portfólio nehnuteľností, ktoré sú pod kontrolou väčších spoločností. Výnos týchto akcií dosahuje až 5,73 %. Investori získavajú dividendy z prebytočných zárobkov spoločnosti. Ročná úroveň vyplácaných dividend sa pohybuje na úrovni 1,54 dolárov za akciu.

Prečítaj si tiež: Pozor! V roku 2023 nás čaká rapídny nárast cien elektriny. O koľko si priplatíme?

Verizon Communications

Ide o populárnu americkú telekomunikačnú spoločnosť, ktorá poskytuje služby viac ako 100 miliónom zákazníkov. Patria medzi najväčších bezdrôtových operátorov v USA. Aj spoločnosť Verizon Communications poskytuje akcionárom dividendy z prebytočnej hotovosti, ktorú spoločnosť generuje. Výnos týchto akcií dosahuje až 5,02 %. Ročná úroveň vyplácaných dividend sa pohybuje na úrovni 2,56 dolárov za akciu.

Citigroup

Ide o svetovú bankovú spoločnosť, ktorá poskytuje rôzne finančné služby. Pôsobí vo viac ako 100 krajinách a spolupracuje najmä s nadnárodnými spoločnosťami. Citigroup podobne ako v predošlých prípadoch vypláca akcionárom dividendy z nadbytočnej hotovosti. Výnos týchto akcií dosahuje až 4,08 %. Ročná úroveň vyplácaných dividend sa pohybuje na úrovni 2,04 dolárov za akciu.

Kraft Heinz

Ide o tretieho najväčšieho výrobcu potravín a nápojov v Severnej Amerike. Na prvej priečke je gigant PepsiCo a na druhej spoločnosť Nestle ADR. Kraft Heinz má však dosah prakticky na celom svete. Výnos akcií firmy dosahuje až 4,21 %. Kraft Heinz vydáva akcionárom dividendy tiež z prebytočnej hotovosti. Ich cena sa pohybuje na úrovni 1,60 dolárov za akciu.

Čítaj ďalej: Solana obeťou hackerského útoku, z peňaženiek zmizli milióny dolárov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance