Celsius minul 144 miliónov za právnikov
Celsius minul 144 miliónov za právnikov. Zdroj: shutterstock.com/T. Schneider/Freedomz

Opäť sa ukázalo, aký skutočne zakladateľ kryptomenovej platformy Celsius, Alex Mashinsky je investor a podnikateľ. Nie len, že svojimi zlými rozhodnutiami potopil niekoľko miliárd dolárov od používateľov platformy. Ale navyše za likvidáciu a právne služby minul ďalších 144 miliónov amerických dolárov, ktoré mohli skončiť v rukách používateľov a zabezpečili by úhradu veriteľov. O vysokej úhrade informoval portál cointelegraph.com.

Kauza Celsius

Celsius bola v minulosti investičná platforma, ktorá cielila primárne na zhodnotenie vkladov investorov. Aby dokázali splniť všetky záväzky a sľuby, tak vklady investorov ďalej reinvestovali do ďalších spoločností a stakingu. Najviac osudovým sa im stal známy projekt UST. Stablecoin, ktorý ponúkal až 20 % fixné zhodnotenie za rok. Samozrejme, jednalo sa o Ponziho schému, ktorá po niekoľkých mesiacoch fungovania skončila. Investori prišli v dôsledku zlyhaní vedenia spoločnosti Celsius o niekoľko miliónov dolárov.

Od júna klienti bývalej kryptomenovej spoločnosti už takmer rok čakajú na svoje prostriedky. Vo februári sme informovali, že prostriedky by mali byť vyplatené už čoskoro. A to v podobe 95 % z celej stratenej čiastky.

Za právnikov zaplatili rekordných 144 miliónov dolárov

Na podivné aktivity okolo spoločnosti Celsius upozornil na Twitteri Cam Crews. Podľa rozboru sa domnieva, že firma minula na právne náklady okolo likvidácie firmy až 144 miliárd dolárov. Peniaze si podelilo 8 advokátskych kancelárií.

Veľká časť z peňazí mohla skončiť v rukách veriteľov, ktorí čakajú na vyplatenie svojich pohľadávok. Dokonca sa špekuluje o rodinkárstve, napojení kancelárií na majiteľa Celsiusu či dokonca zneužití peňazí. Odmeny pre právne kancelárie sú priveľmi vysoké.

Prečítaj si aj: V dôsledku ľudských chýb sa v ethereu stratila 1 miliarda dolárov