Dočkáme sa ďalších zmien v prípade ťažby kryptomien?
Dočkáme sa ďalších zmien v prípade ťažby kryptomien? Zdroj: Shutterstock, Alexey Struyskiy

Najnovšie informácie z Bieleho domu naznačujú, že sa v auguste dočkáme dôležitej správy o ťažbe kryptomien. Čo môžeme od nej očakávať?

Nové informácie o ťažbe kryptomien v USA

V nadväznosti na marcové nariadenie prezidenta Bidena o ťažbe kryptomien chce úrad Bieleho domu pre vedeckú a technologickú politiku v auguste predložiť ďalšiu dôležitú správu. Týkať sa bude najmä životného prostredia, ktoré ťažbou určite trpí.

Je tu však aj druhá stránka veci, teda tá prospešná. Úrad Bieleho domu sa zaoberá aj tvrdeniami, ako by mohla ťažba pomôcť štátom ako napríklad Texas.

Ak to má byť súčasťou nášho finančného systému v nejakom významnom zmysle, je dôležité, aby sa to vyvíjalo zodpovedne a minimalizovalo celkové emisie,“ povedal pre Bloomberg Law Costa Samaras, hlavný asistent riaditeľa odboru energetiky OSTP.

Samaras ďalej uviedol, že skúmali aj ďalšie dôležité faktory. Ide napríklad o ekonomické stimuly pre ťažiarov:

Videli sme, že sa ťažiari usadili na miestach, kde sú ceny elektriny nízke a zabezpečili si výhodné priemyselné sadzby. Rád by som si to overil a videl dôkaz, že popoludňajšia tarifa za ťažbu v špičke spomaľuje ťažobné operácie.

Prečítaj si tiež: Špičkový obchodník Peter Brandt, ktorý predpovedal pád BTC v roku 2017, hovorí o poklese až na 12 000 USD

Bidenov plán je však jasný a striktný. Do 180 dní chce mať na stole správu, ktorá bude jasne špecifikovať, ako blockchain ovplyvňuje životné prostredie. Pozitívom je, že úrad Bieleho domu dbá aj na ekologické a environmentálne organizácie vrátane tej najznámejšej – Greenpeace. Tie dostali výzvu, aby predložili pripomienky a návrhy. Prišli tak s dokumentom Vplyvy digitálnych mien. V podstate navrhujú sériu opatrení na obmedzenie ich vplyvu na zmenu klímy. Bitcoin je podľa nich v znečisťovaní prostredia omnoho rýchlejší, ako iné sektory.

Máme tu tak dve strany a každá si zastáva svoje tvrdenia. Posledné slovo však bude mať vládny kabinet prezidenta Bidena.

Čítaj ďalej: Devätnásťročný umelec zarobil predajom svojich NFT takmer 50 miliónov dolárov