[Krátke správy] Google „prijíma“ Bitcoin, Roger Ver chce vlastný štát a viac

2

Google Payment Request API už aj pre Bitcoin!

Každý deň usilovne pracujeme a snažíme sa vám priniesť najčerstvejšie informácie zo sveta kryptomien. Občas však niečo nestihneme/nemáme čas. Za posledný týždeň sa objavilo zopár tém, ktoré sme nezvládli pokryť. Poďme sa na ne teda pozrieť dnes.

Google prijíma Bitcoin

Poznáte spoločnosť Google? Nuž, tento technologický gigant začal svojím spôsobom prijímať Bitcoin. Vo svojom Payment Request API pridal možnosť platiť touto kryptomenou. Všetky firmy, ktoré tento systém používajú, tak môžu jednoducho akceptovať aj platby v BTC. Noviniek v minulo-týždňovom update je však oveľa viac. Je fajn vidieť, že sa kryptomeny dostávajú do povedomia ľudí.

Roger Ver  chystá vlastný štát

Bitcoinový miliardári Roger Ver a Oliver Jansens nedávno oznámili, že chystajú suverénny štát s vlastnou ústavou. Áno, čítate dobre, vlastný suverénny štát založený na liberálnych princípoch. Zatiaľ sa o tomto projekte veľa nevie, každopádne, v budúcnosti sa aspoň môžeme tešiť na zaujímavé ICO. Rogerovi a Oliverovi držíme palce.

Jamie Dimon nedá pokoj

A už zase p….. na Bitcoin. Šéf americkej banky JP Morgan sa očividne bojí možností, ktoré Bitcoin ponúka a za posledné dva týždne sa vyznamenal hneď niekoľkými kritickými výrokmi. Za tie si už vo Švédsku vyslúžil obvinenie z poškodzovania dobrého mena Bitcoinu, no pokračuje ďalej. Povedal, že všetky krajiny jednoducho zakážu kryptomeny a bude po probléme. Uvidíme. Zatiaľ to však vyzerá presne naopak a krajiny Bitcoin prijímajú. Napríklad Venezuela je na ňom prakticky závislá.

Estónsko nebude mať vlastnú kryptomenu

Estónsko je veľmi pokroková krajina. Po vytvorení virtuálneho občianstva chcela experimentovať aj s vlastnou kryptomenou. Nakoniec však má smolu a bude sa musieť uspokojiť s eurom. Respektíve, nič podobné sa ani nikdy nechystalo. Správy o prvom štátnom ICO boli iba vymyslené.  Žiadny estcoin nebude. Aspoň to tvrdí poradca estónskej centrálnej banky.

Dajte nám like na facebooku a nepremeškajte žiadne dôležité informácie zo sveta kryptomien.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Jozef

Som začiatočník a chcel by som vedieť váš názor, či pokladáte elektr. peňaženku GateHub za bezpečnú. Vopred ďakujem za odpoveď