čínske zákazy možno skončia už 18. októbra
čínske zákazy možno skončia už 18. októbra, zdroj: shutterstock.com/Autor: Andreanicolini

Skončia čínske zákazy už v októbri (říjen)?

Tu na kryptomagazine sme už niekoľkokrát písali o čínskych zákazoch. Číňania najprv zatrhli ICO a neskôr aj všetky krypto-zmenárne a burzy. Možno nám však svitá na lepšie časy, schyľuje sa totiž k devätnástym komunistickým voľbám vedenia strany.

Prečítajte si o čínskych zákazoch viac

V Číne neexistujú demokratické voľby. Majú tam interné voľby vrámci samotnej komunistickej strany.  Tentokrát to bude naozaj zaujímavé a nadchádzajúce týždne pravdepodobne prispejú k veľkým zmenám v celej krajine. Piati zo siedmich členov Politbyra (hlavný riadiaci orgán krajiny) totiž odchádzajú na dôchodok.

Je dosť možné, že Xi Jinping si udrží svoje kreslo generálneho tajomníka, no zvyšok vlády sa dramaticky zmení. Tieto zmeny sa odzrkadlia aj na peňažnej politike krajiny. Pre porovnanie, tesne pred osemnástymi komunistickými voľbami boli zakázané VIE (Viable Interest Entities), ktoré Čínskym firmám umožňovali obchodovať na americkom trhu. Po voľbách ich však strana opäť povolila.

Koniec krypto-zákazov?

Samozrejme, nie je isté, že sa niečo podobné stane aj so zákazom ICO a krypto-búrz. Je však dosť možné, že politické motívy týchto zákazov po voľbách nebudú aktuálne a nové zloženie strany v nich nebude vidieť žiadny zmysel. Aspoň podľa Forbes.

Na druhej strane, decentralizovaná podstata kryptomien môže ohroziť centralizovaný čínsky politický systém. Veď, Číňania v krajine nemajú možnosť získať zahraničné fiat meny. Tak prečo by kryptomeny mali byť povolené?

Veľkosť Bitcoin ekonomiky je v súčasnosti miniatúrna a (aspoň nateraz) nepredstavuje žiadnu hrozbu. Všetky zákazy teda mohli byť iba súčasťou straníckeho boja o kreslá. Ak je to pravda, tak po voľbách už nebudú mať žiadny zmysel a nová vládna zostava ich odvolá.

Ak by nakoniec v októbri naozaj skončili čínske zákazy, môžeme sa tešiť na prudký príval kapitálu, nehovoriac o skvelej reklame pre kryptomeny. Čakajú nás bohaté Vianoce?

Zdroj: Forbes.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre