práve prebieha prvá Bitcoinizácia suverénneho štátu
práve prebieha prvá Bitcoinizácia suverénneho štátu, zdroj: shutterstock.com/Autor: Ms. Li

Bitcoinizácia sveta naberá na obrátkach

Zatiaľ čo šéf americkej banky JP Morgan suverénne tvrdí, že Bitcoin je podvod a všetci prídu o svoje peniaze v tichosti prebieha prvá Bitcoinizácia suverénneho štátu v histórii.

Venezuelu už nejaký čas trápi hyperinflácia domácej meny. Cena padá a štát je nútený púšťať do obehu stále viac a viac peňazí. To menu znehodnocuje a občania s rozhodne nie sú spokojní. Obyčajný obed v krajine stojí ~200 000 Bolívarov – v prepočte 8-10 $

Nedostatok dolárov v krajine

To je už samo o sebe veľmi nepríjemná situácia. Nepomáha však ani fakt, že v krajine je nedostatok dolárov.  Hyperinfláciu nedávno zažilo napríklad Zimbabwe, ktoré však zachránila dostatočná zásoba dolárov. Tie sa v štáte začali používať miesto pôvodnej meny a časť problému bola vyriešená.

Peniazmi, ktoré za pár dní stratia polovicu hodnoty sa však platiť nedá. Keby tak existoval nejaký verejný a neregulovaný nosič hodnoty. To by vyriešilo nedostatok dolárov. Hmm…

Ľudia vo Venezuele si veľmi rýchlo všimli internetovú kryptomenu – Bitcoin. Bitcoin je rýchly, bezpečný, dá sa deliť, drží si svoju cenu (lepšie, ako Bolívar) a môžete ním jednoducho platiť.

A tak začala Bitcoinizácia prvého suverénneho štátu

Bitcoinom uź dnes vo Venezuele zaplatíte takmer všade. Keďže je nezávislý od čierneho trhu s Bolívarmi, reprezentuje skvelú finančnú platformu pre lokálne firmy so stabilnou cenou.

“Pravdepodobne pozorujeme prvú Bitcoinizáciu suverénneho štátu v histórii.

Ani by ma neprekvapilo, ak by sa táto situácia v budúcnosti objavila v knihách dejepisu. Fanúšikovia kryptomien môžu tvrdiť, že toto je iba malý predvoj budúcej krypto-vlny. Tak ako tak, je celkom možné, že onedlho sa k Venezuele pridajú ďalšie štáty a vznikne úplne nová ekonomika nezávislá na súčasnom rozdelení sveta.

Sme radi, že túto finančnú revolúciu môžeme sledovať s vami. Na našej stránke nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o kryptomenách pekne pokope v slovenskom jazyku. Sledujte nás na facebooku a nezmeškajte žiadnu dôležitú novinku zo sveta kryptomien.

Na facebooku sme tiež rozbehli stránku Kryptomeny. Nájdete tam všetky naše články a zaujímavé informácie z ďalších domácich aj zahraničných webov.

Zdroj: cointelegraph.com