analýza altcoinov

„Black Swan“ by mohol prísť napríklad aj vo forme koronavírusu. Spôsobuje kolaps tradičných trhov a vysoko riziková trieda – kryptomeny, by to rovnako mohli pocítiť.

Koronavírus má všetky príznaky udalosti Black Swan

BTC a technológie poháňajúce kryptomenové aktíva sa zrodili z poslednej veľkej hospodárskej recesie.

A hoci kryptomena je odolná voči kolapsu fiatových mien, možno by aj poskytla bezpečie pre kapitál. Avšak táto trieda aktív môže byť v tomto bode jednoducho až príliš mladá na to, aby vydržala udalosť „Black Swan“.

Udalosť „Black Swan“ je pojem popularizovaný profesorom financií a bývalým obchodníkom na Wall Street Nassimom Nicholasom Talebom, ktorý napísal knihu o recesii v roku 2008.

Udalosti „Black Swan“ sú kataklizmatické udalosti, ktoré sú úplne nepredvídateľné a spôsobujú vážne následky v dôsledku toho, ako tieto udalosti prekvapia svet.

Koronavírus je potenciálne jednou z tých udalostí.

Koronavírus za pár krátkych mesiacov prešiel od nezvyčajnej, napriek tomu ťažkej respiračnej choroby, k rozšírenej pandémii spôsobujúcej zrútenie ekonomiky.

Doprava, teda kľúčový faktor fungovania ktorejkoľvek ekonomiky, bola obmedzená, výroba a mnohé z najväčších svetových výrobných zariadení sa v dôsledku šírenia vírusu znížili.

Počet obetí privádza investorov do špirály, ktorá vyvolala najväčší týždenný pokles na akciovom trhu od veľkej recesie.

Môže kryptomena prežiť svoju prvú recesiu?

Investori predávajú svoje aktíva v panike, aby sa pokúsili vyplatiť peniaze, kým ešte stále môžu.

V porovnaní s akciovým trhom sú kryptomeny iba veľmi rýchlym ukazovateľom, pokiaľ ide o celkový investovaný kapitál a likviditu. Masívny, panický výber na kryptografických trhoch by pravdepodobne nemal dostatok likvidity na umiestnenie každej osoby, ktorá sa snaží získať hotovosť.


Dokonca aj kľúčoví manažéri trhu s kryptami, ako napríklad Matthew Hougan, viceprezident pre výskum a vývoj v spoločnosti Bitwise, varujú, že v kryptomenovom svete je možná udalosť „Black Swan“.
Príklady udalostí, ktoré by mohli zasahovať do dlhovekosti kryptomeny, zahŕňajú príliš agresívnu reguláciu, výmeny alebo masívne porušenia základných sietí blockchainov.Pamätajte však, že udalosti „Black Swan“ sú zvyčajne nepredvídateľné a medzi scenármi, ktoré krypto investori pravdepodobne nikdy nepredpokladali, je pandémia, ktorá vyhladzuje ich životné úspory.

Čo čítať ďalej?

BTC kopíruje svoje predošlé poklesy – Dôjde aj tentoraz k 170% nárastom?

Zdroj:
newsbtc.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance