Júnový update k reguláciám kryptomien vo svete

Okazio PCMemex mobil banner

V minulosti sme vám priniesli seriál, v ktorom sem detailne popísali postoje jednotlivých krajín voči kryptomenám a regulácie, ktoré zavádzali. Vzhľadom k tomu, že vývoj kryptomien napreduje rýchlym tempom, je najvyšší čas pozrieť sa, čo sa za dané časové obdobie v niektorých krajinach zmenilo. Poľavili z regulácií a uvedomili si prínos, alebo naopak ešte viac pritvrdili, aby získali pomyslenú kontrolu aj nad touto sférou?

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Napriek tomu, že ceny kryptomien v posledných mesiacoch prevažne klesali, nedávne vyhlásenia regulačných orgánov poukazujú na uznanie a záujem o technológiu, ktorá je základom kryptomien. V porovnaní s minulosťou je uvedomenie si budúceho potenciálu kryptomien zásadný posun vpred.

USA

Monetárna politika v digitálnom veku

3 júna vydal Medzinárodný menový fond vyhlásenie pod názvom „Monetárna politika v digitálnom veku” s podtitulom „Krypto aktíva môžu jedného dňa znížiť dopyt po peniazoch z centrálnej banky”. Dokument začína prevažne v negatívnom štýle, kde autor poukazuje na fakt, že v súčasnosti sú kryptomeny príliš volatilné a riskantné. Navyše neposkytujú rovnakú dôveru, akú majú občania v klasické fiat meny. Rovnako pripomína prípady podvodov, narušenia bezpečnosti a prevádzkových zlyhaní a upozorňuje na spojitosť s nezákonnými činnosťami. Zároveň sa v dokumente objavujú aj pozitívne časti, predovšetkým odsek, kde stojí nasledovné:

“Pokračujúce technologické inovácie môžu byť schopné riešiť niektoré z aktuálnych nedostatkov. S cieľom odvrátiť potenciálny konkurenčný tlak kryptomien musia centrálne banky aj naďalej vykonávať efektívnu menovú politiku.”

Americká komisia pre cenné papiere a burzy

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) vymenovala Valerie A. Szczepanik za Senior poradcu pre digitálne aktíva a inovácie. Toto vymenovanie jednoznačne odzrkadľuje zvýšenú pozornosť, ktorú SEC venuje oblasti kryptomien. Svoj krok komisia vysvetľuje nasledovne:

“V tejto novovytvorenej poradnej pozícii bude pani Szczepanik koordinovať úsilie vo všetkých sekciách a úradoch SEC v súvislosti s uplatňovaním amerických zákonov o cenných papieroch na rozvíjajúce sa oblasti nových technológii, vrátane ICO a kryptomien.”

Falošný ICO web od SEC-u

SEC vytvorila falošnú ICO stránku HoweyCoins.com. Týmto spôsobom chcela investorom demonštrovať, aké ľahké je vytvoriť falošný projekt a webové stránky. Zároveň ňou poukazuje na body, na ktoré by sa mal investor orientovať pred tým, ako do projektu vloží svoje peniaze. Po návšteve spomínaného webu a kliknutí na tlačidlo týkajúce sa kúpy tokenov, bude návštevník presmerovaný na stránky venované vzdelávaniu investorov a tipom zo strany SEC a ďalších finančných regulačných orgánov.

Mohlo by vás zaujímať: Najnovšia regulácia ESMA obmedzí malých obchodníkov v celej EÚ

CME uviedla na trh Ethereum Indexy

Skupina CME oznámila, že spustí dva indexy na sledovanie vývoja Etherea. Kým prvý z nich (CME CF Ether Reference Rate) bude aktualizovaný jeden krát za deň, druhý (CME CF Ether-Dollar Real-Time Index) bude disponovať live dátami. Ceny na oboch indexoch budú kalkulované burzou Crypto Facilities, ktorá bude čerpať dáta z Krakenu a Bitstampu.

Južná Kórea

Začiatkom minulého mesiaca Juhokórejskí prokurátori začali prešetrovať jednu z najväčších kryptobúrz v krajine – Upbit. Ako zámienku si úradníci a dozorné orgány zvolili podozrenie využívania kryptomien na nezákonnú činnosť a pranie špinavých peňazí.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Čína

Pozitívna správa prichádza aspoň z Činy, kde 17 mája tohto roku zverejnilo Ministerstvo priemyslu a informačných technológií svoje hodnotenie jednotlivých blockchainov týkajúcich sa virtuálnych mien. Na určenie poradia pritom hodnotilo ich prínos v troch hlavných kategóriách: technológia, aplikácia a inovácia. Čo sa ICO týka, tie ostávajú v tejto krajine naďalej zakázané.

Japonsko

Japonsko pracuje na vytvorení jasného rámca, ktorý by definoval, ako by mali digitálne meny a ICO v rámci krajiny fungovať. Prioritou podľa vedúcich predstaviteľov zaoberajúcich sa touto problematikou bude jasné definovanie na čo sa budú využívať finančné prostriedky investora do ICO ako aj nutnosť zverejniť všetky príslušné riziká tykajúce sa takýchto projektov.

Záver

Na základe vyššie uvedených správ sa z môjho pohľadu nič zásadné nezmenilo. Vládny predstavitelia viac-menej len sledujú aktuálne dianie a upozorňujú na potenciálne rizika investovania v tomto odvetví. Pritom jasné definovanie pravidiel, by mohlo podporiť vstup významných hráčov a investorov do tejto sféry, nakoľko by sa celé kryptoprostredie očistilo od scamu, falošných ponúk a podvodov.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
hackernoon.com

Freedum fighters PCtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.