Bitcoin poráža zlato
Bitcoin a zlato. Zdroj: Shutterstock, Roman Bodnarchuk

Inflácia vo svete naberá na obrátkach a ekonomická situácia v globálnom meradle nevyzerá práve pozitívne. Podľa poslednej správy JPMorgan je práve dôsledok rastúcej inflácie dôvodom, prečo sa inštitucionálni investori obracajú zlatu chrbtom a spoliehajú sa na Bitcoin.

Prečítaj si tiež: Schválenie ETF pre Bitcoin sa blíži – veľryby investovali 1,6 miliardy v priebehu pár minút!

Bitcoin poráža zlato

Výrazný nárast najväčšej kryptomeny bol podľa finančného giganta JPMorgan spôsobený záujmom inštitucionálnych investorov, ktorí nakupovali BTC ako ochranu proti zvyšujúcej sa inflácii.

Bitcoin sa po 35 % raste usadil na hranici približne 53 700 USD, kde aktuálne konsoliduje. V každom prípade sa mu podarilo opäť získať trhovú kapitalizáciu na úrovni 1 bilióna USD. V čase písania tohto článka bola cena na páre BTC/USD na úrovni 53 260 USD.

BTC/USD
BTC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

„Opätovný nárast obáv z inflácie medzi investormi obnovil záujem o využitie Bitcoinu ako zabezpečenia proti inflácii. Zdá sa, že sa inštitucionálni investori vracajú k BTC a zrejme ho považujú za lepšie zabezpečenie ako zlato.”

Ak sa vrátime do mája tohto roka, ide o pomerne veľký obrat. V tej dobe totiž zlato jasne dominovalo nad BTC.

Môže ťa zaujímať: Používate Robinhood? Spoločnosť spúšťa 24/7 hotline aj pre kryptomeny

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Ďalšie faktory

Za úspechom BTC samozrejme nie sú iba veľkí hráči. Treba brať do úvahy aj dôležité vyjadrenie FEDU, ktorý neplánuje zakázať kryptomeny. Taktiež sa na zvýšenom záujme mohol podpísať rast siete Lighting Network a prijatie BTC v Salvádore.

Za najdôležitejší faktor môžeme však považovať očakávanie blízkeho prijatia ETF, ktoré však finančný gigant JPMorgan neuvádza.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre