JP Morgan Jamie Dimon a Bitcoin

Keď pred troma rokmi Jamie Dimon, šéf americkej banky JP Morgan, hejtoval Bitcoin, bolo to v poriadku. Čo iné mal robiť? Bitcoin je internetový experiment, ktorého jediným pozitívom je, že funguje bez správcu či centrálnej autority. Nie je ničím krytý, funguje iba pár rokov a navyše ide o prvú konkurenciu pre banky po viac než sto rokoch.

Hate a zosmiešňovanie kryptomien zo strany bánk je správna reakcia, ktorú očakávame. Jamie Dimon však neskôr svoj výsmech verejne oľutoval a vyhlásil, že sa v Bitcoine mýlil. Odvtedy už bol ticho, no jeho banka v posledným čase začala robiť naozaj podozrivé vyhlásenia.

Najprv pred týždňom analytik JP Morgan vyhlásil, že Bitcoin  má väčší potenciál, ako zlato a teraz teraz stratég banky pozitívne komentoval $100-miliónový nákup poisťovne MassMutual.

Zistite viac: 169-ročná poisťovňa nakúpila Bitcoiny za $100 miliónov

169-ročná poisťovňa nakúpila Bitcoiny za $100 miliónov

Stratég JP Morgan komentuje situáciu na trhu s kryptomenami

Nikolaos Panigirtzoglou povedal, že adopcia Bitcoinu expanduje od obyčajných ľudí k inštitucionálnym investorom a nákup MassMutual svedčí o zvýšenom záujme bánk, firiem, penzijných fondov, hedge-fondov a ďalších bohatých inštitúcií o kryptomeny.

“Nákupy bBitcoinu spoločnosťou MassMutual predstavujú ďalší míľnik v prijatí Bitcoinu inštitucionálnymi investormi. […] Vidíme potenciálny dopyt, ktorý by mohol vzniknúť v nasledujúcich rokoch, ak budú ďalšie poisťovne a dôchodkové fondy nasledovať príklad spoločnosti MassMutual.”

Nikolaos ešte dodal, že tieto spoločnosti pravdepodobne nebudú presúvať veľkú časť portfólií do kryptomien, ale aj malé investície budú veľký krok vpred a Bitcoin ich poriadne pocíti. Nepriamo tým naznačil, že očakáva masívny rast ceny Bitcoinu po tom, čo ho začne nakupovať viac inštitucionálnych hráčov.

Môže vás zaujímať: Firma MicroStrategy si nakoniec požičala $650 miliónov, ide kupovať Bitcoin

Čo znamenajú pre Bitcoin pozitívne komentáre od JP Morgan?

Ťažko povedať, no jedno je isté. JP Morgan to nerobí len tak. Tieto obrovské spoločnosti motivuje iba jedno, a to je profit. Naprimitívnejšia teória je, že JP Morgan má nakúpené a teraz si pumpuje cenu. Možno dokonca už vyťahuje profity a chce popohnať ďalšie inštitúcie, aby nakupovali ich coiny. V tom prípade americká banka neočakáva, že Bitcoin by mohol nejako výraznejšie rásť. Ešte je tu možnosť, že chcú inštitúciám ponúknuť možnosť investovania do kryptomien a týmto si pripravujú pôdu.

Podobné praktiky sú úplne bežné. Veľkí investori a inštitúcie bežne kričia BUY a v tichosti predávajú alebo naopak, bijú na poplach a paniku využívajú, aby za lacno nakúpili. Neexistuje jediný dôvod, prečo by to pri Bitcoine malo byť inak.

Prečo podľa vás JP Morgan upozorňuje na žiarivú budúcnosť Bitcoinu?

View Results

Loading ... Loading ...

Ak si myslíte, že JP Morgan má nakúpené a podobne ako ostatné inštitúcie očakáva rast, možno sa chcete zviezť na bullish vlne Bitcoinu. Nakupovať kryptomeny by ste mali cez overenú burzu, ktorá je na trhu už roky a má dobrú povesť. My jednoznačne odporúčame Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate zľavu 5% na obchodné poplatky. Trvá to iba 5 minút!

Nakupovať teraz odporúča aj známy podnikateľ a autor knihy Bohatý otec chudobný otec, Robert Kiyosaki! Má dokonca aj predstavu o tom, ako vysoko by sa až mohla dostať cena Bitcoinu. Zistite viac:

Robert Kiyosaki predikuje Bitcoin za 50 000 $, odporúča aj ďalšie investície

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance