Jamie Dimon ľutuje, že Bitcoin označil za podvod
Jamie Dimon ľutuje, že Bitcoin označil za podvod, zdroj: www.shutterstock.com/CraigHastings

Šéf JPMorgan – Jamie Dimon – nedávno v rozhovore pre Fox Business pripustil, že ľutuje svoje vyhlásenia na adresu kryptomien. V septembri (září) 2017 označil Bitcoin za podvod a povedal, že vyhodí každého, kto obchoduje s digitálnymi menami. 

“O Bitcoine som vždy premýšľal rovnako, ako o ňom budú premýšľať vlády, až sa stane veľký. Proste mám iný názor, než väčšina ľudí.”

Kryptomeny ma moc nezaujímajú

Jamie ďalej dodal, že kryptomeny ho nikdy veľmi nezaujímali. Pripustil však, že technológia, vďaka ktorej fungujú – blockchain – bude mať na svet obrovský impakt.

Zistite o blockchaine viac.

Šéf JPMorgan bol známy, ako jeden z najväčších odporcov kryptomien. V krypto-komunite sa zviditeľnil hlavne svojimi kontroverznými vyhláseniami. Bitcoin niekoľkokrát označil za ponzi-schému, podvod a dokonca povedal, že je “horší než tulipánové cibuľky.” Myslel pritom pravdepodobne na tulipánovú mániu, ktorá sa v sedemnástom storočí prehnala Holandskom.

Neuveriteľné Bitcoin rallye z konca roka 2017 však banky donútilo prehodnotiť názor na kryptomeny a pán Dimon očividne tiež zmenil svoje stanovisko. Otočku o 180 stupňov však nečakal nikto.

Obvinenia z manipulácie trhu

Tak ako je zvykom, veľa ľudí ho okamžite začalo podozrievať z manipulácie trhu. Po internete sa šíria konšpirácie o tom, že JPMorgan nakúpili XBT futures cez CME a CBOE, alebo že sám Jamie Dimon vlastní nejaké Bitcoiny.

Popravde, ani sa nedivíme. Jamie už raz trhom s kryptomenami manipuloval. Po jesennom prepade Bitcoinu z 5000$ na 3600$ na túto kryptomenu zaútočil a keď klesla na 3000$, pobočka JPMorgan nakúpila Bitcoin deriváty v celkovej hodnote presahujúcej tri milióny dolárov. Kvôli týmto praktikám bola banka obvinená spoločnosťou Blockswater a konflikt skončil na súde.

Nech to je ako chce, je fajn vedieť, že kryptomeny majú o jedného vplyvného odporcu menej. Sledujte nás na facebooku a nezmeškajte naše krypto-spravodajstvo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance