Pád burzy Mt. Gox z roku 2013 je pravdepodobne najznámejším hackom v histórii, a to aj napriek tomu, že nebol najväčší. Od ostatných hackov sa však odlišuje tým, ako tvrdo dopadol na svet kryptomien. Mt. Gox bola v čase hacku v roku 2013 zďaleka najväčšou kryptomenovou burzou na svete a ako jediná mala poriadne objemy.

Po tom, čo spoločnosť v roku 2014 oznámila bankrot sa zistilo, že z nej zmizlo približne 850 000 BTC – takmer 7% z celkového počtu BTC, ktoré boli v tej dobe v obehu. Prípad sa odvtedy riešil na japonských súdoch, šéf burzy Mark Karpeles sa dostal do väzenia a 141 000 BTC, ktoré ostali na účtoch burzy, ostali v rukách správcu (Kobayashi), ktorý má za úlohu férovo vyplatiť poškodených.

Fortress (spoločnosť, ktorá skupuje nároky na náhradu škody z hacku) dnes dal bývalým zákazníkom burzy zaujímavú ponuku. Vyplatí im 1300 $ za každý stratený Bitcoin – teda približne 88% hodnoty v čase hacku. Zatiaľ však nie je jasné, či investori Mt Goxu túto ponuku prijmú.

V minulosti už Fortress vydal dve ponuky. Najprv 755 $ za BTC – investori túto ponuku odmietli. Nasledovalo 600 $ za BTC, pretože v tom čase hodnota Bitcoinu významne padla. Aj táto ponuka však bola odmietnutá.

1300 $ za každý stratený Bitcoin je aktuálne najlepšia ponuka a lepšia už asi tak skoro nepríde.

Myslíte si, že poškodení používatelia burzy Mt. Gox sa čoskoro pridajú k Chuckovi Norrisovi?

Sledujte nás na facebooku a dajte nám vedieť v komentároch

chuck norrix bitcoin mt. gox vtip 7

 

Zdroj:
bitcoinist.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of