Vladimír Putin Kryptomeny
Vladimír Putin Kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/JuliaTsokur

Binance

Vladimir Putin, prezident najväčšej krajiny na planéte, sa vyjadril na tému kryptomien počas investičného fóra „Rusko volá“. Na otázku amerického investora, ktorého zaujímal názor prezidenta na kryptomeny, sa Putin vyjadril nasledovne.

Aký má prezident názor na kryptomeny?

„… čo sa týka kryptomien, momentálne nevidíme, že by boli niečím kryté, a volatilita je kolosálna, takže riziká sú veľmi vysoké. Sme tiež presvedčení, že musíme počúvať expertov, ktorí hovoria o týchto vysokých rizikách.“

Podľa ruského prezidenta však treba sledovať budúcnosť a vývoj kryptomien.

Mohlo by ťa zaujímať: Spoločnosť MicroStrategy využila „zľavu“ na Black Friday a dokúpila slušných 7 000 BTC!

Putin vyzval na monitorovanie a reguláciu kryptomien a poukázal na to, že niektoré krajiny na celom svete zaznamenávajú či už prijatie, alebo úplný zákaz digitálnych mien. Čo sa Ruska týka, regulácia kryptomien sa stále vyvíja a finálny verdikt, ako to s kryptomenami vlastne bude, ešte nie je známy.

Na druhej strane, vláda a centrálna banka zvažujú spustenie digitálnej meny centrálnej banky, konkrétne digitálny rubeľ. Je to ale komplikovanejší proces. Najprv sa musí zmeniť najmenej osem federálnych zákonov a päť legislatívnych kódexov, aby digitálny rubeľ nadobudol účinnosť.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Situácia s kryptomenami a ťažbou na území Ruska

Okrem toho v krajine momentálne neexistuje žiadna regulácia ťažby kryptomien. To viedlo niektorých politikov a úradníkov k tvrdeniu, že v Rusku sa ročne generuje výnos z ťažby kryptomien vo výške 2 miliárd dolárov, ale nikto za to neplatí žiadne dane. Vzhľadom na nedostatok regulačného rámca sa používanie Bitcoinu a ostatných kryptomien medzi bežnými Rusmi prudko zvýšilo, pričom transakcie každoročne prevyšujú minimálne 5 miliárd dolárov.

V ostatných krajinách bývalého Sovietskeho zväzu si digitálne aktíva získavajú významnú pozornosť. Najviac sa o novodobom fenoméne hovorí už aj na najvyšších úrovniach v Kazachstane, Bielorusku či Ukrajine. Napríklad taký Kazachstan sa podľa „hash ratu“ stal druhým najväčším štátom na svete a jeho prezident vyzval regulátorov a ministerstvá, aby dbali na legálny priebeh a regulárne platenie daní z podobných činností. Na Ukrajine vláda aktívne podporuje právne kryptografické operácie. Priniesli sme vám taktiež článok o tom, ako sa prezident Bieloruska Aleksandr Lukašenko vyjadril, aby jeho občania „radšej ťažili kryptomeny ako chodili zbierať jahody do zahraničia“.

Čítaj ďalej: Robert Kiyosaki prišiel s novým vyjadrením – Inflácia neustále rastie, je potrebné dokúpiť BTC a ETH!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre