Rusko novým lídrom v ťažbe?
Rusko a ťažba kryptomien. Zdroj: Shutterstock, Lukasz Stefanski

Rusko sa po oznámení politických lídrov na čele s Vladimírom Putinom prekvapivo stáva krajinou, ktorá dá s veľkou pravdepodobnosťou kryptomenám zelenú. Tentokrát sa krajina snaží získať zisky z ťažby kryptomien.

Prečítaj si tiež: Podľa tohto indikátora Bitcoin už tento rok pôjde na 100 000 dolárov

Rusko a ťažba kryptomien

Ruské ropné spoločnosti patria v tejto oblasti k najväčším na svete. Podľa nových informácií je ich cieľom využiť ťažbu kryptomien na navýšenie ziskov. Po tohtoročnom čínskom zákaze a vyhostení minerov z krajiny sa veľké ťažobné spoločnosti dlho snažili nájsť krajinu, ktorá im umožní pokračovať v biznise. Jednotkou v tejto oblasti je nateraz USA. Do boja sa však zapájajú aj už spomínané ruské ropné spoločnosti.

Ruské ropné polia tak zrejme čakajú inovácie. Spoločnosti totiž chcú na tomto území vybudovať nové ťažobné firmy, ktoré by sa venovali kryptomenám. Rusko je krajinou bohatou na nerastné suroviny, čo je veľkou výhodou aj pri miningu. Spoločnosti sa chcú zamerať na využitie flérového plynu na výrobu elektrickej energie, ktorá je potrebná pre ťažbu kryptomien.

Môže ťa zaujímať: Solana opäť vzbudzuje záujem – pôjde cena až na 250 USD?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Líder v ťažbe?

Hovorca ruského ministerstva obchodu Vasilij Špak sa snaží zistiť, aké sú možnosti tohto kroku. Napísal tak list centrálnej banke a ministerstvu digitálneho priemyslu. Podľa zistených informácií bude zavedenie mechanizmu prospešné pre efektívnosť využitia zemného plynu pri výrobe tepla prostredníctvom hybridných modulov na ťažbu kryptomien.

Ak sa ropným spoločnostiam podarí tento krok zrealizovať, Rusko sa môže stať svetovým lídrom v ťažbe kryptomien. Krajina síce stále zaostáva za USA a Kazachstanom, no najnovší krok môže všetko zmeniť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre