LUNA 2 verzus LUNA classic
LUNA 2 verzus LUNA classic. Zdroj: Shutterstock.com/Furkan Cubuk

Spoločnosť Terraform Labs začiatkom soboty spustila novú verziu blockchainu Terra 2.0 s čerstvo vyrazenými tokenmi LUNA. Zhruba o 12 hodín neskôr token (na niektorých burzách označený LUNA2) stratil takmer 73 % svojej pôvodnej hodnoty. V čase písania tohto článku sa obchodovala za 6,13 $, podľa údajov zostavených spoločnosťou CoinMarketCap.

LUNA 2 klesá

Tokeny LUNA boli k dispozícii na obchodovanie na burze kryptomien Bybit asi 10 minút po spustení a približne o hodinu neskôr Kucoin tiež oznámil, že umožňuje obchodovanie tokenu.

V súčasnosti sa LUNA obchoduje na siedmich rôznych burzách – Bybit, Kucoin, Kraken, MEXC, OKK, Bitrue a BingX. Žiadna z búrz neumožnila obchodovanie s futures LUNA. Generálny riaditeľ spoločnosti Terra, Do Kwon, bol však na Twitteri väčšinou ticho, okrem tweetovania oznámení z búrz.

Dôveryhodnosť je najvyššia mena,“ napísal na Twitteri CEO Binance Changpeng Zhao krátko po debute Terra 2.0. (Binance však bola medzi tými, ktorí ponúkali podporu pre nový blockchain spoločnosti Terra.)

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Nový blockchain Luna 2.0 nebude forkom LunaClassic

Skeptickosť investorov

Mnoho ľudí je stále skeptických voči Terra 2.0. YouTuber Ben Armstrong povedal: „Už nikdy si nekupujte LUNU.“

Iní používatelia Twitteru uviedli, že sa držia pôvodného tokenu, odkedy bol premenovaný na Terra Classic (LUNC) a niektorí ho označujú ako LUNA Classic. Tá podľa CoinMarketCap klesla v sobotu za 24 hodín o 29 % na 0,00009031 $. LUNC vyvrcholil minulý mesiac na úrovni 119,18 $ pred historickým krachom, ktorý spôsobil zničenie hodnoty desiatok miliárd dolárov.

Podľa CoinMarketCap z 1 miliardy nových tokenov bolo v sobotu vypustených iba 21 miliónov a pridaných do obehu. Zvyšné tokeny budú vypúšťané priebežne vo fázach.

Prečítaj si tiež: Začalo sa masívne spaľovanie tokenov LUNA – Do Kwon však trvá na tom, že ide o zbytočnosť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance