Tesla hodluje BTC
Tesla a Bitcoin. Zdroj: Google

Jeden z najväčších technologických gigantov súčasnosti, spoločnosť Tesla, dosiahla z hodlovania BTC zisk 1 miliardu dolárov.

Prečítaj si tiež: Charles Hoskinson kritizuje MMF – podľa neho kryptomeny zastavia hyperinfláciu.

Tesla a jej profit z BTC

Spoločnosť Elona Muska sa môže pochváliť veľmi slušným profitom z hodlovania Bitcoinu. Hodnota dosiahla od februára tohto roka úctyhodný zisk 1 miliardu dolárov. Určite si spomínate na býčie obdobie BTC, keď spoločnosť Tesla oznámila nákup najväčšej kryptomeny v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Portfólio Muskovej spoločnosti obsahuje aktuálne 43 200 BTC, čo je približne 2,5 miliardy dolárov. Tento fakt robí profit 65 % od posledného nákupu.

Prehľad nákupov a predajov BTC od spoločnosti Tesla
Prehľad nákupov a predajov BTC od spoločnosti Tesla. Zdroj: CoinTelegraph

Druhý štvrťrok bol pre Teslu taktiež úspešný, ak sa pozrieme na predaj BTC. Spoločnosť sa zbavila približne 10 % svojho portfólia, čo je 46 000 BTC. Táto hodnota bola predaná v období, keď sa cene najväčšej kryptomeny pohybovala na úrovni 50 000 USD. Musk tak získal pre svoju spoločnosť zisk 128 miliónov USD.

Tesla očakáva rekordné výsledky, ktoré odzrkadľujú jej zárobky. Trh bude uzatvorený 19. októbra. Spoločnosť sa spolieha na zisky najmä vďaka predaju elektromobilov, ktorý v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom výrazne vzrástol.

„Myslíme si, že 3. štvrťrok bude najsilnejším v celej histórií Tesly,” uviedol analytik spoločnosti Piper Sandler, Alexander Potter.

Môže ťa zaujímať: Bitcoinové ETF až v roku 2022? Prečo SEC čaká so schválením?

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Dokáže Musk inšpirovať aj ďalších gigantov?

Zdá sa, že Elon Musk pri nákupe BTC vie veľmi dobre, čo robí. Výsledky hovoria za všetko. Jeho kroky môžu nasledovať ďalšie spoločnosti, ktoré by sa tak rozhodli chrániť pred infláciou.

Samozrejme, Tesla nie je jedinou spoločnosťou, ktorá investuje do BTC. Vo svete kryptomien je veľmi populárna spoločnosť MicroStrategy, ktorej čisté zisky z nákupu BTC robia 100 %. Prvý nákup bol uskutočnený 11. augusta 2020, konkrétne investícia v hodnote 3,15 miliardy USD. Zisk je teda 6,3 miliardy dolárov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre