Mike Novogratz investuje do DeFi

Ak pravidelne sledujete správy o kryptomenách, zrejme vám neušlo meno Mike Novogratz. Bývalý manažér tzv. hedge fondov, aktuálne stojí za jednou z najväčších finančných spoločností, ktorá aktívne investuje do kryptomien ako Bitcoin či Ethereum. Hovoríme o Galaxy Digital.

Indexový fond od Galaxy Digital

Ako už bolo viackrát spomínané za posledné obdobie, sektor DeFi sa teší stále väčšej popularite. Prílev nových investorov prináša neustále aktualizácie projektov, ktoré v konečnom dôsledku opäť zvyšujú záujem ľudí.

Ak aj teba zaujíma sektor decentralizovaných financií, tak neváhaj a prečítaj si tento článok: Investori očakávajú bullrun DeFi sektoru – aktivita prudko stúpa

Galaxy Digital prichádza s veľmi zaujímavou novinkou, ktorá poteší najmä fanúšikov sektoru decentralizovaných financií, tzv. DeFi. Decentralizovaný indexový fond je v podstate nástroj, ktorý sleduje výkonnosť najnovšieho indexu Bloomberg Galaxy DeFi. Investori tak budú mať prístup k výnosom, ktoré dosahujú výsledky na základe výkonnosti DeFi tokenov. Expozícia je definovaná najmä pre hlavné decentralizované platformy, ako sú UniSwap, Aave, Maker a Yearn.

Investovanie do DeFi

Vyššie spomenuté decentralizované platformy ponúkajú investorom naozaj veľmi slušné výnosy, či už na samotných kryptomenách alebo pri zhodnocovaní stablecoinov. Aj to je pozitívnym výsledkom rastúceho záujmu investorov.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Prečítaj si tiež: TOP 3 ukazovatele, ktoré predpovedajú nový bullrun DeFi sektoru

Indexový fond, ktorý je spravovaný a podporovaný spoločnosťami ako Galaxy Digital a Bloomberg, je vskutku atraktívnou ponukou, ktorá sa neodmieta. Samotné produkty a meny, ktoré sa dostali do expozície fondu, boli dôkladne vyberané na základe dlhodobého vývoja cien a úschovy v USA.

Samozrejme, samotné protokoly budú prechádzať neustálou analýzou, ktorá bude aktualizovať portfólio produktov na mesačnej báze.

Zloženie fondu

Aktuálny stav a zloženie portfólia k 1. augustu vyzerá nasledovne:

– 40 % UNI

– 18 % AAVE

– 12,7 % MKR

– 10 % COMP

– 5,4 % YFI

– 5 % SNX

– 4,3 % SUSHI

– 1,8 % UMA

Vyjadrenie Steva Kurza, ktorý pôsobí v Galaxy Digital ako vedúci oddelenia správy aktív:

„Infraštruktúra založená na blockchaine, ktorá stojí za sektorom DeFi, dosahuje čoraz rýchlejší vývoj. Jasne sa objavujú príklady toho, ako môže táto technológia narušiť štandardné finančné služby. Náš jedinečný indexový fond DeFi poskytuje investorom inštitucionálnu expozíciu voči budúcnosti finančných služieb“