Investori sú v panike
Investori sú v panike. Zdroj: Shutterstock, Adam Vilimek

Bitcoin má za sebou už niekoľko medvedích trhov. Napriek tomu môžeme v súčasnosti vidieť, že investori opäť nezvládajú situáciu a rozsievajú paniku.

Investori sú v panike

Minulosť nám ukázala, že aj napriek silnému predajnému tlaku sa Bitcoin takmer vždy dokázal z tejto situácie dostať. Prečo takmer? Aktuálny medvedí trh môže byť v niečom iný. V globálnom meradle sa čoraz častejšie hovorí o najväčšej kríze za posledné desaťročia. Keďže nikto z nás nevidí do budúcnosti, BTC môže pokojne padnúť viac, ako to bolo v minulosti.

Pokles však nevidieť len na trhu s kryptomenami. Padá prakticky všetko na čele s akciami a komoditami. Ak sa pozrieme do minulosti, môžeme s pokojom povedať, že ide o pravidelný cyklus, ktorý sa neustále opakuje v dlhodobých intervaloch. Laicky povedané, raz sme hore a raz zase dole.

Prečítaj si tiež: Majú kryptomeny naďalej svetlú budúcnosť?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Skúsení investori tieto obdobia chápu a počítajú s tým, že trh nejde iba smerom nahor. A preto sú úspešní. Je tu však veľké množstvo nováčikov, ktorí naskočia do tohto cyklu práve v obrovskom býčom trende, ktorý sa však jedného dňa skončí a oni začnú následne v obrovskej panike predávať. Keďže sú väčšinou „all-in“, predávajú, aby sa tak vyhli ešte väčším stratám.

Poučíme sa z minulosti?

Poďme sa spoločne pozrieť na prepady trhov z minulosti. Najlepšie si niektorí z vás budú pamätať hospodársku krízu z roku 2008. V tej dobe padlo prakticky všetko. Pre príklad uvediem akciové trhy, ktoré stratili až 50 %. Čo prišlo po tom? Dva roky strachu a paniky, ktoré následne odštartovali 10 rokov ekonomického rastu.

Počuli ste už pojem Brettowoodská dohoda? V rokoch 1973 – 1974 sa táto dohoda ukončila a následne prišla recesia. Index S&P 500 sa prepadol o 50 % v priebehu jedného roka. O štyri roky nato sa zotavil a získal 133 %. 80. roky minulého storočia spustili ropnú globálnu krízu. Vtedy sa napríklad index S&P 500 prepadol o 30 %. A aká bola budúcnosť? Nárast o viac ako 225 %.

Čo nás však čaká teraz? To nikto nevie, ani obchodníci z Wall Street. Aj oni takmer vždy zlyhajú. Áno súčasná kríza môže byť jednou z najhorších a história sa nemusí opakovať. Ide však o veľmi veľký precedens. Osobne si preto myslím, že nepochybne príde zotavenie.

Čítaj ďalej: Do Kwon v obrovských problémoch! SEC vyhral súd a otvára tak dvere skupinovým žalobám

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance