Bitcoin a Ethereum
Bitcoin a Ethereum. Zdroj: Shutterstock.com/Akif CUBUK

Jim Cramer patrí k najkontroverznejším investorom na trhu. Svojimi vyjadreniami často stavia konkurentov do pozoru. Tentokrát vyzval kryptomenových investorov k odvážnemu činu a vyzdvihol pritom Bitcoin a Ethereum.

Bitcoin a Ethereum mu zarobili

Moderátor relácie Mad Money Jim Cramer sa pochválil svojou investičnou stratégiou, ktorá mu údajne zarobila pekný balík peňazí. Toto vyjadrenie prišli krátko po tom, čo Cramer podal žiadosť Komisii pre cenné papiere a burzy o tzv. „Inverzný Cramerov ETF fond“.

Cramer je okrem iného aj bývalým manažérom hedžových fondov. Počas rozhovoru pre CNBC prišiel s kontroverzným vyjadrením, ktorým vyzval všetkých investorov, aby jednoducho urobili presne opačné investičné kroky, ako on sám.

Ako vždy vítam ľudí, ktorí stavia proti mne. Robím to už 42 rokov. Vítam všetkých záujemcov,“ uviedol Cramer.

Investor a moderátor je známy aj tým, že sa rád pochváli svojimi úspechmi. Na svojom twitterovom účte uviedol:

Bitcoin mi zarobil na moju farmu a Ethereum na novú loď,“ dodal Cramer

Prečítaj si tiež: Kiyosaki: „Toto je hlavný dôvod, prečo som investoval do Bitcoinu a odporúčam to isté aj vám“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nie všetko je však také, ako sa na prvý pohľad zdá. Cramer má totiž aj veľké množstvo odporcov, ktorí ho kritizujú za jeho zvláštnu stratégiu. V roku 2021 verejne pochválil výkonnú riaditeľku spoločnosti Ark Investment Cathie Woodovú tesne predtým, ako jej fond skrachoval. Predtým zase odporúčal investorom nakúpiť akcie spoločnosti AMC Entertainment Holdings a opäť tesne predtým, ako sa jej akcie prepadli o viac ako 30 %. Tých situácií je však viac. V apríli 2021 hovoril Cramer, že sa oplatí investovať do akcií burzy Coinbase. Tie sa však výrazne prepadli.

Cramer prvýkrát investoval do BTC v roku 2022 po tom, čo ho inšpiroval populárny podnikateľ Anthony Pompliano. Cramer následne začal fanúšikom radiť, aby do BTC investovali približne 5 % zo svojho portfólia. Tento stav však nepotrval dlho. V júni 2022 tvrdil, že očakáva pád Bitcoinu až na 12 000 dolárov, takže odporúča všetkým, aby sa tejto kryptomeny čo najskôr zbavili.

Súhlasíte s jeho postojom? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári.

Čítaj ďalej: Spojeným štátom môže popri recesii a kríze hroziť občianska vojna, varuje Bill Gates

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance