Casper a jeho raketový rast.
Casper a jeho raketový rast. Zdroj: Shutterstock.com/DIGITAL ART WORLD

Táto kryptomena sa stala jednou z najziskovejších za posledný týždeň. Casper (CSPR) od Casper Network 6. októbra za jediný deň získal až 25 % a dosiahol maximum 0,0378 dolára. Podobný denný rast kryptomena zaznamenala naposledy 1. apríla 2022. Čo spôsobilo tento raketový vzostup?

Ako vidíme na grafe nižšie, cena CSPR sa stále nachádza v dlhodobom symetrickom trojuholníku, a to aj napriek nedávnemu raketovému dennému rastu 25 %. Tento cenový vzor sa môže uzavrieť aj o mesiac, no je tu jedna zásadná odlišnosť pri poslednom rastúcom trende. Pod samotnou cenou sú znázornené objemy, ktoré niekoľkonásobne vzrástli v porovnaní s predošlými rastúcimi trendami. Zdá sa, že aktivita v sieti naberá na sile.

Casper CSPR/USD
Casper CSPR/USD. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečo Casper rastie?

Casper Network je overený podnikový blockchain vytvorený vývojármi Etherea. Činnosť v blockchaine Casper je presne regulovaná vlastným tokenom CSPR. Podnikom to dávalo možnosť vybrať si medzi iteráciami ochrany súkromia siete, ako aj stabilným a predvídateľným poplatkom za transakcie. Práve to malo urobiť Caspera atraktívnym pre korporácie, ktoré majú záujem fungovať blockchaine.

Po dlhej dobe bez akejkoľvek aktivity sa zdá, že token CSPR dostáva druhý dych uprostred konferencií o digitalizácii. Posledný rast bol priamo spôsobený predstavením Casper Network na konferencii TOKEN2049 a predstavením nového štandardu NFT na podnikovej úrovni. Napriek tomu je z krátkodobého hľadiska rastúci trend minulosťou a cena pokračuje stále bokom. Istú dobu potrvá, kým sa dostane s dlhodobého symetrického trojuholníka. Ale ak zotrvá rastúci trend objemov, je dosť pravdepodobné, že sa trojuholník uzavrie prerazením rezistencie.

Mohlo by ťa zaujímať: Dolár bude ďalej rásť, aký to môže mať vplyv na kryptomeny?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance