Investor-veterán Bill Miller: „Bitcoin v žiadnom prípade nepredávam!“
Investor-veterán Bill Miller: „Bitcoin v žiadnom prípade nepredávam!“ ,zdroj: www.shutterstock.com/MaiiYossakorn

Dlhoročný investor Bill Miller hovorí, že má „veľa“ bitcoinov a napriek nedávnemu výplachu na kryptomenovom trhu žiadne nepredal. Naopak, trvá na tom, že investori by mali vložiť časť svojho portfólia do najväčšej kryptomeny na svete!

HODL navždy?

Slávny a uznávaný investor Bill Miller je aj naďalej optimistický pokiaľ ide o Bitcoin, a to bez ohľadu na nedávny pokles cien na kryptomenovom trhu. V rozhovore pre CNBC potvrdil, že sám vlastní „veľa“ bitcoinov a žiadne nepredal.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako sa uchrániť pred infláciou? Rady a tipy

Investor vysvetlil, že ak by Bitcoin klesol ešte na polovicu súčasnej ceny, vôbec by ho to neprekvapilo.

Možno by som ale mal byť smutný, pretože toho vlastním veľa“. Na otázku, či predáva nejakú časť zo svojich bitcoinov, Bill Miller odpovedal jasne a stručne: „Nie!“. Objasnil však, že sem tam nejaké to aktívum predáva.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čo hovorí Bill Miller na medvedí trend?

Čo sa týka investorov, ktorí minulý týždeň prišli o peniaze pri výplachu na kryptomenovom trhu, investor povedal nasledovné:

Ak ľudia stratili veľa peňazí v kryptomenách, znamená to, že len špekulovali s vecami, o ktorých nič nevedia.“

Podľa portálu Coinmarketcap v súčasnosti existuje takmer 20 000 kryptomien! Na to Bill Miller povedal: „BTC či ETH jednoducho nemajú konkurenciu. Hoci nie som odborník na ostatné mince, osobne sa cítim komfortne s Bitcoinom.“

Na záver sa investora ešte opýtali, čo si osobne myslí o nákupe otca kryptomien na úrovni 29 000 dolárov. Odpovedal takto: „Doposiaľ som nepočul ani jeden dobrý argument k tomu, prečo by človek nemal vložiť aspoň 1 % svojho majetku do kryptomeny ako je Bitcoin.“

Investor Bill Miller patrí do „skupiny“ kryptomenových optimistov a nejedenkrát nazval BTC „poistkou proti finančnej katastrofe“.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: inflácia na Slovensku opäť narástla!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance