Podpor slovenských a českých NFT tvorcov na trhovisku Binance
Podpor slovenských a českých NFT tvorcov na trhovisku Binance. Zdroj: Binance

Burza Binance umožnila slovenským a českým tvorcom a umelcom poskytnúť svoje diela ako NFT na svojom trhovisku. Začiatkom roka Binance dostala vyše 600 prihlášok so záujmom umelcov o sprístupnenie ich tvorby na trhovisko Binance NFT. Vybraných bolo 10 zo Slovenska aj Česka. Nižšie nájdete zoznam tvorcov a umelcov, ktorých môžete podporiť. Aukcia začína v utorok (17. máj) a bude trvať sedem dní.

Úvod – Binance NFT trhovisko

Binance NFT trhovisko (ang. Marketplace) je platforma pre tvorcov a zberateľov pre vytváranie a obchodovanie s NFT. Binance spustila NFT trhovisko, aby pomohla tvorcom vytvárať a predávať svoje umelecké diela.

Pred zrodom NFT nemali tvorcovia obsahu jednoduchý spôsob, ako preukázať digitálnu autentickosť a vlastníctvo. Dnes môžu zberatelia a tvorcovia ľahko preukázať pravosť konkrétnych diel. Či už ide o prvé vydanie piesne alebo vzácnu športovú kartu, NFT mení spôsob, akým zaobchádzame s digitálnymi zberateľskými predmetmi.

Zoznámte sa s 10 talentovanými umelcami z Česka a Slovenska, ktorí sa kvalifikovali do finále kampane „Czech & Slovak Creators on Binance NFT Marketplace“.

O tvorcoch

Michal Balada

Český fotograf Michal Balada fotí prírodu a krajinu okolo seba na plný úväzok. Jeho kolekcia s názvomAmazing Places”je výsledkom 10 rokov fotografovania. Fotky vznikli v rôznych krajinách a dotýkajú sa niektorých z najznámejších a najpamätnejších miest z celého sveta.

Michal Balada

Pozrite sa na Michalovu kolekciu

OFA Gym & Real Fighting Academy

Spolupráca Oktagon Fighting Gym a Real Fighting Academy využíva popularitu bojových umení, zvlášť MMA v Česku a na Slovensku. Na trhovisku Binance NFT uvádzajú prvú oficiálnu kolekciu vybraných českých a slovenských MMA bojovníkov. Táto kolekcia je začiatkom série, ktorá prinesie exkluzívne výhody, benefity a darčeky svojim držiteľom.

Zbierka českých a slovenských MMA bojovníkov

Pozrite sa na kolekciu vybraných MMA bojovníkov

Team Diamond

Skupina 3 českých umelcov, ktorú tvoria dve ženy a jeden muž. Volajú sa Abete, Lisabetha a Maximus a pomocou počítača tvoria jedinečné a originálne NFT. V každom kúsku možno cítiť odkaz konkrétneho umelca. Na Binance prezentujú kolekciu Frankenstein Ladies.

Team Diamond NFT

Pozrite sa na kolekciu Team Diamond

Colours of Ostrava

Najväčší český multižánrový hudobný festival Colours of Ostrava si pre vás tento rok pripravil v spolupráci s burzou Binance jedinečnú príležitosť, ako zakúpiť nielen vstupenky na letný ročník festivalu, ale taktiež niečo, čo vám zostane na celý život. Predstavuje kolekciu troch NFT, pričom každé z nich má iné využitie.

Colours of Ostrava

Pozrite sa na kolekciu festivalu Colours of Ostrava

Ivan Dolník

Ivan Dolník je tvorca a umelec, ktorý tvorí ručne kreslené obrázky zachytávajúce dilemy dnešnej doby. Svojou kolekciou na Binance pod prezývkou Planet Earth chce poukázať na ohrozené druhy zvierat. Ich populácia neustále klesá a hrozí im vyhubenie. Ako autor myšlienky verí, že sa bude šíriť ďalej a svojou NFT tvorbou tak preukáže hlbší zmysel.

Ivo Dolnik

Pozrite sa na tvorbu Iva Dolníka

Monika Fejfárová

Slovenská umelkyňa, ktorá vo svojej tvorbe silno odráža vplyv japonskej kultúry. Z jej tvorby je cítiť vplyv nielen kultúry Kawaii, ale taktiež vplyv autorkiných obľúbených rozprávok a purpurovej farby. Na trhovisko Binance NFT prichádza s vlastnou kolekciou roztomilých žabiek.

Monika Fejfárová

Pozrite sa na tvorbu Moniky Fejfárovej

Opráski sčeskí historje

Opráski sčeskí historje je všetkým dobre známy český, pôvodne internetový komiks. Pomocou jednoduchých ilustrácií a svojrázneho pravopisu komentuje českú históriu. Autor komiksu je anonymný a používa prezývku Jaz. Sám seba štylizuje do hlavnej postavy komiksu – Zmikunda. A teraz vám prináša svoju vlastnú kolekciu NFT.

Opráski sčeskí historje

Pozrite sa na tvorbu Opráski sčeskí historje

Filip Valúch

Filip Valúch je outdoorový nadšenec, horolezec a fotograf v jednej osobe pochádzajúci zo Slovenska. Voľný čas podľa svojich slov trávi zvyčajne s fotografom na krku naháňajúc dychberúce scenérie a štverajúc sa po kopcoch a štítoch po celom svete. Na platforme Binance NFT by sa rád o tieto životné momenty podelil s ostatnými.

Filip Valúch

Pozrite sa na tvorbu Filipa Valúcha

Pauser

Pauser, vlastným menom Tomáš Junker, je jedným z pozoruhodných súčasných českých grafitových umelcov, dizajnérov a zakladateľov Street Art Festival a Pauser Studio. Na Binance pilotne predstavuje svoju kolekciu vo forme krátkych videí.

Pauser

Pozrite sa na tvorbu Pausera

VOS.Health

Unikátny globálny projekt s českými koreňmi na podporu duševného zdroja, za ktorým stojí české duo Jiří Diblík a Ondřej Kopecký. VOS.health má po celom svete už viac ako 700 000 aktívnych používateľov a na platforme Binance uvádza svoju kolekciu na podporu aplikácie, ktorá rieši duševné zdravie. Téme, ktorá bola a stále je v spoločnosti tabuizovaná.

Vos Health

NFT z tejto kolekcie v čase písania článku nie je ešte k dispozícii

Pozrite sa na jednotlivých autorov

Každý z autorov, ktorý sa dostal do užšieho výberu, sa venuje niečomu inému. Pri výbere sme chceli zachovať pestrosť, vybrať jednotlivcov, ale taktiež skupiny s čo najširším spektrom svojho zamerania.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: ekonomický vývoj Slovenska podľa prognózy Európskej komisie