Intercontinental Stock Exchange (ICE) razantne rozširuje ponuku kryptomien

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Intercontinental Stock Exchange (ICE), materská spoločnosť New York Stock Exchange (NYSE), uviedla v tweete, že do svojho Cryptocurrency Data Feedu pridala množstvo nových mincí.

Služba Cryptocurrency Data Feed, ktorá bola spustená v januári 2018, ponúka informácie o menách v reálnom čase, vrátane cien a objednávok. Platforma bola vyvinutá ako výsledok partnerstva medzi ICE a Blockstreamom.

Tip: Ceny kryptomien môžete pohodlne sledovať aj TU.

Podľa nedávneho oznámenia rozširuje ICE zoznam na tisícky podporovaných mincí. Vďaka spomínanému kroku spoločnosť údajne plánuje zvýšiť transparentnosť v oblasti kryptomien.

Vo februári ICE tiež oznámila, že spustenie Bakktu je plánované na posledný štvrťrok tohto roka. Táto platforma, ktorej sa možno konečne dočkáme, už údajne prilákala veľa známych investorov a partnerov, vrátane spoločností Starbucks a Microsoft.

Mohlo by vás zaujímať: Začne Starbucks predávať kávu za kryptomeny už tento rok?

To, o čom hovoril Tim Draper v roku 2017, sa už čoskoro môže stať skutočnosťou. Káva a burgery za kryptomeny prídu už čoskoro – tak zneli slová tohto vizionára a investora, ktorý je obrovským zástancom virtuálnych mien. Ako sa zdá, Starbucks by sa mohol k tomuto kroku odhodlať už čoskoro. Tento prípad však vôbec nie je taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Starbucks sa dostal k určitému podielu nastávajúcej Bakkt platformy pod podmienkou, že v roku 2019 umožní svojim klientom platiť v kryptomenách. Ako to však Starbucks urobí, zatiaľ vôbec nie je jasné.

Čo vlastne bude vedieť Bakkt

Prevádzkovateľ Newyorskej burzy spúšťa Bakkt – globálnu platformu na obchodovanie kryptomien

Čo čítať ďalej

Winklevoss: Kryptomeny nepotrebujú regulácie, ale kryptofirmy áno

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.