[PREHĽAD TRHU] Ani hore, ani dole – Čo ten Bitcoin zamrzol?

BITmarkets BITmarkets

Na začiatku víkendu sme na trhu s kryptomenami zaznamenali menší pohyb smerom hore. Podľa dát zo stránky KMcap Bitcoin v priebehu soboty zvýšil svoju hodnotu asi o 100 $ z 3 920 na 4 040 $. Dnes, v nedeľu, zase nasledoval menší pullback. V čase písania tohto článku sme pod 4 000 $.

Ako sme písali v tomto článku, Bitcoin má teraz nad sebou dve silné rezistencie. Preto je málo pravdepodobné, že by sme sa teraz dostali nad oblasť rezistencie v intervale 4 200 – 4 500 $. Na druhej strane, Bitcoinu sa nechce ani dole! Na hladine 3 800 $ našiel spoľahlivý support, ktorý ho už niekoľkokrát podržal. Je teda neisté, čo sa bude ďalej diať.

Trh s kryptomenami sa nachádza v podobnom stave ako v novembri 2018. Vtedy Bitcoin zamrzol tesne pod 7 000 $ a všetci si veľmi dobre pamätáme, čo nasledovalo. Preto, ak máte nejaké kryptomeny a nie ste zarytí hodleri, NASTAVTE SI STOPLOSSY! Nepodceňujte volatilitu trhu s kryptomenami a nespoliehajte sa na to, že „prinajhoršom predáte”.

Altcoinové rallye

Súčasná nerozhodnosť Bitcoinu však nahráva do kariet alternatívnym kryptomenám, ktoré postupne naberajú na hodnote. Coiny s menšou volatilitou reagujú citlivejšie na príliv peňazí a v časoch, keď sa Bitcoin nehýbe, z neho traderi vyťahujú kapitál a investujú do menších kryptomien s väčším potenciálom rastu.

Vďaka tomu majú niektoré coiny obrovský volume. Len dnes sa zobchodovali Litecoiny v celkovej hodnote 1,64 miliardy dolárov. To je takmer polovica jeho kapitalizácie! Aj EOS sa môže pochváliť slušným 1,5-miliónovým volume. Z veľkých kryptomien zaostáva jedine token XRP, ktorého sa dnes zobchodovalo $ 589 miliónov.

Celkovo je teraz na trhu nuda, no už čoskoro sa uzavrú weekly sviečky. Sme zvedaví na ďalší vývoj v priebehu budúceho týždňa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: