Blockchain bude v priebehu 10 – 20 rokov tvoriť väčšinu ekonomiky, tvrdí spoluzakladateľ Etherea

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Joseph Lubin, spoluzakladateľ Etherea, očakáva, že globálna ekonomika bude za 10 – 20 rokov asi 10-krát väčšia, ak prebehne masová adopcia blockchainu. Navyše dodal, že táto technológia bude zapojená vo väčšine ekonomík.

Počas rovnakého prejavu Lubin tiež poukázal na to, že rovnako ako v súčasnej dobe nie je veľa „normálnych” ľudí používajúcich systémy založené na blockchaine, v roku 1983 nebolo veľa „normálnych” ľudí, ktorí písali e-maily.

Zopakoval tiež sľuby, ktoré sa vzťahujú k Ethereu 2.0. V nich uviedol, že v Bitcoine a v súčasnej verzii Etherea existuje veľa neefektívnosti, ktoré Ethereum 2.0 už mať nebude:

„Na Bitcoin a Ethereum musíte mať v súčasnej dobe špecializovaný hardvér, spaľovať veľa elektriny, plytvať množstvom výpočtov a udržať ich synchronizáciu. [S programom Ethereum 2.0, za 18 mesiacov] budeme mať blockchain oveľa výkonnejší a škálovateľnejší, ktorý využije rádovo menej energie.”

Pýtajúceho sa z New York Times povedal, že vďaka blockchainu spoločnosť pôjde „od nedostatku k hojnosti”.

Záver

Takéto predstavy určite zahrejú na srdci, ale uvidíme, ako projekt Ethereum 2.0 bude vyzerať. Počkáme si na reálne výstupy. Nezostáva len veriť, že budú naozaj také skvelé.

Čo čítať ďalej:

Zavedená americká spoločnosť konvertovala z biotechnológií na blockchain a spúšťa kryptoburzu!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.