Inštitúcie nakupujú – Volume burzy Bakkt po páde Bitcoinu stúplo na maximum!

6

Burza Bakkt zatiaľ na trh nemala príliš veľký vplyv. Teda, nie sama osebe. Zvesti o jej príchode však v priebehu leta pomáhali držať cenu Bitcoinu nad 10 000 $. Všetko krachlo po tom, čo sa ukázalo, že volume na Bakkte je úplne zanedbateľné. To sa však postupne mení!

Po včerajšom prepade ceny Bitcoinu o viac než 500 $ Bakkt ožil a konečne sme na tejto burze zaznamenali vyššiu obchodnú aktivitu. V stredu sa nakoniec zobchodovalo 441 Bitcoin Futures kontraktov. V prepočte na doláre o niečo viac než 3,3 milióna.

Bakkt Volume bot na Twitteri chvíľu dokonca predikoval volume viac než 1100 BTC.
To sa však nakoniec nestalo. 

Volume rastie všade

Zvýšené objemy sme zaznamenali aj na trhu s CME Futures (200 miliónov $ za posledných 24 hodín) a na klasickom trhu s kryptomenami (1,25 miliardy $).

Viac než pol miliardy v BTC pretieklo burzou Binance. Na druhom mieste je Coinbase s takmer 190 miliónmi a tretí Kraken zaznamenal 171-miliónové objemy. Sto miliónov prekonal aj Bitfinex (121 mil. $) a BitStamp (117 mil. $).

Fejkové objemy na noname zmenárňach

Na stránke coinmarketcap.com však nájdete iné čísla. Denné volume 22,4 miliardy dolárov však radšej berte s rezervou. Podľa výskumu spoločnosti BitWise je približne 95 % ohlásených objemov na krypto-burzách vymyslených.

Spoločnosti ako BitFirex, BKEX, Coinsuper, DigiFinex a BitMart síce hlásia viac než pol-miliardové objemy, no všetko sú to výmysly, ktoré netreba brať vážne.

Zistite o volume viac

[Dôležité] 95% volume Bitcoinu je fake – Tu nájdete lepší zdroj informácií o objemoch na burze

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Robert

Absolútne o ničom to nehovorí, ak tak len o tom že ak sa zvyšuje volumu pri klesajúcej cene na trh prichádza ešte viac predajcov ktorý sú ochotný za túto nízku cenu predať.

Rastislav

Nemusi byt pravda, podla vasho tvrdenia by vsetci HODLeri boli v buducnosti predavajuci.

Ako priklad uvediem Bitconnect a ich mincu ktoru, pri vsetkej ucte uz asi len tazko predame

T-rex

Volume=objem zrealizovanych obchodov, cize je to uz realny predaj, kde kupujuci kupil za aktualnu cenu dane aktivum.

Libor

Zbytočne tu niečo analyticky riešite ! Kryptoburzy sa javia ako jeden programovo a botmi riadený obchodný simulátor, ktorý scalpuje retail cenovými pohybmi hore-dole. Robili to tak od začiatku vzniku kryptobúrz a robia to dodnes. Cenové hladiny si môžu posúvať ako sa im zachce. Retail je slabý, a je iba komparzom určeným na ošklbanie. Zajtra môže byť kľudne cena 9 500 USD, pozajtra 10 000 a o týždeň 11 000. Alebo opačne 6 500, 6000 a 5500. Jedna vec je takmer istá /na 99 %/: to, čo vidíme u BTC, nie sú čisté cenové formácie organického trhu, ale je to hybrid… Čítať ďalej

Libor

A ten Bakkt má preto také nízke objemy, lebo tam žiadne boty asi neoperujú. Obchody na Bakkte sú asi len čisto organické….