[PREHĽAD TRHU] Deň po dumpe – Altcoiny začínajú retracement

0

Od posledného väčšieho prepadu Bitcoinu prešiel sotva deň. Kráľ kryptomien sa zatiaľ drží v supportnom pásme v okolí 7 500 $ a posledných 24 hodín je prakticky bez pohybu. Dnešné low (7 360 $ – Bitstamp) sme zaznamenali počas obeda, no okrem tejto malej fluktuácie cena Bitcoinu v podstate stagnuje.

To je dobrá správa pre trh s altcoinmi, ktoré majú šancu nabrať proti Bitcoinu pár percent. Pri pohľade na grafy ALTcoin/BTC tak väčšinou môžeme pozorovať pozvoľné stúpanie.

Poslednú verejnú analýzu Bitcoinu nájdete v tomto odkaze. Vyšla hodinu pred včerajším dumpom a stále je veľmi aktuálna.

Ethereum (ETH)

1D ETH/BTC - Binance
1D ETH/BTC – Binance

To platí aj pre Ethereum, ktoré už včera vytvorilo peknú zelenú sviečku a dnes pokračuje ďalšou. Ethereum za posledných 24 hodín získalo 1,6 %, čo je viac než nula na Bitcoine. Aktuálne sa nachádza pod dôležitou rezistenciou, ktorej prekonanie by mohlo byť katalyzátorom ďalšieho rastu na ETH/BTC grafe – teoreticky až o 70 – 90 %.

Bitcoin Cash (BCH)

1D BCH/BTC - Coinbase Pro
1D BCH/BTC – Coinbase Pro

Aj Bitcoin Cash dnes zaznamenal rast. Táto kryptomena však v páre s Bitcoinom dlhodobo stagnuje a kopíruje jeho pohyby. Žiadne veľké divadlo teda neočakávame.

Bitcoin SV (BSV)

1D BSV/BTC - Bitfinex
1D BSV/BTC – Bitfinex

To však neplatí pre Bitcoin SV: Tento kontroverzný coin skáče hore a dole. Deň pred včerajším dumpom sa rozbehol hore a zaznamenal 10 % rast. Ten sa síce včera zmazal, no dnes tu máme ďalšiu, tentoraz 12 % pumpu. Bitcoin SV sa tak stal jedným z mála altcoinov, ktoré včerajší dump príliš neovplyvnil.

Môže vás zaujímať: Inštitúcie nakupujú – Volume burzy Bakkt po páde Bitcoinu stúplo na maximum!

Dominancia ďalej klesá

Keď Bitcoin rastie, jeho dominancia väčšinou stúpa. Čo však robí index dominancie, keď cena Bitcoinu padá?

Bitcoin dominancia

Správna odpoveď je – záleží to od situácie. Počas minulého roka aj napriek pádu Bitcoinu stúpala. V tomto prípade však pokračuje v poklese z tohtoročného high na úrovni 71 %. Aktuálne sa nachádza na 65,5 %. To naznačuje, že dnešná situácia sa oproti bear marketu z roku 2018 podstatne líši a altcoiny sú pripravené na rast.

Ktovie? Možno príde už túto zimu. Čo si o tom myslíte vy?

Videli ste už náš dnešný stream?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre