MasterCard má pozitívny pohľad na kryptomeny.
MasterCard má pozitívny pohľad na kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/DavidCardinez

Je len málo ľudí, ktorí by sa nestretli s platobnou kartou MasterCard. Ich vydavateľom je Mastercard International – nadnárodná spoločnosť, ktorá sprostredkováva platobné služby po celom svete. V poslednej dobe s veľkým záujmom pozerá na blockchain a kryptomeny.

Mastercard dbá predovšetkým o kvalitné, rýchle a bezpečné prevody peňazí medzi jednotlivými subjektami. Ide o najviac akceptovanú platobnú kartu na svete vôbec. Kartu akceptuje vyše 30 miliónov platobných miest a peniaze je možné vyberať z vyše jedného milióna bankomatov po celom svete.

Pozitívny prístup MasterCard má svoje “ale”

Jasne to prezentujú vyjadrenia najvyššieho manažmentu spoločnosti.

Riaditeľ spoločnosti Ari Sarker sa vyjadril, že budú radi spolupracovať s vládami, ktoré rozhodnú vytvoriť národnú digitálnu menu. Podľa neho však kryptomena nesmie byť anonymná a musí spĺňať všetky regulačné požiadavky.

Toto smerovanie potvrdzuje aj Ajay Banga, generálny riaditeľ spoločnosti. Na jeseň minulého roka povedal, že firma nájde spôsob, ako byť v hre pre vládami vytvorené digitálne meny, pričom označuje všetky ostatné kryptomeny bez štátnej podpory ako odpad.

Ďaľšie “ale” vyvoláva zistenie Financial Times, že MasterCard aj Visa reklasifikovali nákupy BTC na hotovostné transakcie, čo prinieslo zvýšenie poplatkov pre svojich kryptozákazníkov.

Kryptomeny vydané vládou boli predmetom diskusií vo viacerých krajinách na celom svete, no zatiaľ sa väčšinou nerealizoval centralizovaný vládny fenomén kryptomien. Najpozoruhodnejším príkladom vydania štátnej kryptomeny je venezuelský Petro. “Ale” ani akceptácia kryptomeny Petro neprebieha bez problémov.

Viac sa kryptomene Petro dozviete na našej stránke

Spoločnosť to s blockchainom myslí vážne

Spoločnosť MasterCard Worldwide v apríli 2010 spustila projekt celosvetového oddelenia výskumu a vývoja MasterCard Labs. Je zamerané na prinášanie inovatívnych platobných riešení s väčšou rýchlosťou ako kedykoľvek predtým.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Intenzívna práca na technológii Blockchain

MasterCard Labs podala v poslednej viac ako 30 patentov súvisiacich s blockchainom a kryptomenami. Podporujú širokú škálu prípadov použitia, vrátane, ale nie výlučne, medzibankových platieb, platieb medzi podnikmi, sledovanie záväzkov obchodného financovania pozdĺž hodnotového reťazca, výmenu znalostí zákazníkov, boj proti praniu špinavých peňazí, údaje medzi dôveryhodnými stranami a iné.

Záverom

Nedávno viaceré významné banky zakázali nákupy kryptomien kreditnými kartami. Vrátane Lloyd’s Banking Group v Británii a JP Morgan Chase, Citigroup a Bank of America v USA. Bude zaujímavé sledovať akým smerom bude vývoj napredovať.

Zdroje:
https://cointelegraph.com
https://newsroom.mastercard.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance