charita-mining-unicef-696x391

Vynález kryptomien je revolúciou v novodobom finančnom priemysle. Kryptomeny však môžu byť využité aj v mnohých ďalších oblastiach. Napríklad UNICEFu pomáha ťažba kryptomien pri podpore detí zo Sýrie.

Článok je preložený z českého originálu na kryptomagazin.cz, autor: Michael.

Organizácia UNICEF (United Nations Children’s Fund / Detský fond Organizácie spojených národov) naštartovala 2. februára 2018 projekt, ktorý by mal pomôcť financovať a tým aj chrániť deti zo Sýrie. Tento program sa volá „Gamer Chaingers“ a pomáha UNICEF-u zarobiť potrebné peniaze pomocou ťažby kryptomien.

Ako to funguje?

Ľudia, ktorí by sa chceli zúčastniť tohto iniciatívneho programu, môžu navštíviť stránky UNICEF-u, kde si stiahnu program na ťažbu a dostanú taktiež jednoduché inštrukcie na jeho ovládanie. Čo sa týka štatistík dostupných na stránkach – v dobe písania článku už ťaží pomocou programu takmer 400 ľudí.

Webová stránka vysvetľuje ľuďom, ktorí nie sú oboznámení s touto oblasťou:

„Humanitárne zbierky dnes často oslovujú rovnakých ľudí rovnakými metódami, ale kryptomeny a ich revolučný prístup sú príležitosť ako získať finančné prostriedky inak.“

a pokračujú:

„Počuli ste o Bitcoine?“ Ethereum je v podstate to isté, avšak môžete ho ľahko „ťažiť“ prostredníctvom počítača a peniaze pôjdu priamo do peňaženky UNICEF.“

Prečo práve hráči?

Hráči počítačových hier síce nie sú cieľovou skupinou pre získavanie finančných prostriedkov, avšak ich počítače predstavujú z pohľadu ťažby kryptomien hodnotný zdroj. Výkonné grafické karty, navrhnuté pre plynulejší chod a väčšie rozlíšenie hier, je možné využiť aj na ťažbu kryptomien.

A zatiaľ čo systémy profesionálnych ťažiarov idú neustále na plný výkon bez akýchkoľvek prestávok, hráči video-hier musia spať, jesť, pracovať alebo sa (aspoň raz za čas) učiť. UNICEF verí, že hráči budú ochotní zapožičať silu svojich počítačov a elektrinu potrebnú k ich prevádzke vo chvíli, keď na nich práve nehrajú a podporia tak charitu bez nutnosti odosielania darcovských SMS.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás môžete sledovať na našej facebookovej stránke, kde nájdete najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance