[HOT] Poznáme dátum spustenia Bitcoin Futures na burze Bakkt!

0

O Bakkte sme na tomto webe písali už mnohokrát. Naposledy sme upozornili, že niekedy v júli 2019 bude na tejto burze spustené obchodovanie Bitcoin Futures kontraktov. No, a už tu máme oficiálny dátum spustenia!

Nový regulovaný spôsob obchodovania ceny Bitcoinu príde už 22.7.2019. Bakkt sa tak pripojí k CME a CBoE – ďalším dvom veľkým americkým burzám, ktoré už v minulosti úspešne spustili tento obchodný nástroj. Je však nutné dodať, že v tento deň ešte samotné obchodovanie nezačne. Burza iba začne prijímať prvých obchodníkov, ktorí začnú testovať Bitcoin Futures.

Viete že VIP sekcia na Trading11 je tento týždeň otvorená pre všetkých? Kliknite tu a prečítajte si najnovšie analýzy od profesionálnych obchodníkov, ktorých prácu denne sledujú stovky ľudí.

Bakkt vs. CME

Bude zaujímavé sledovať, nakoľko sa Bakktu podarí zamiešať karty. Ak totiž niekto dnes chce obchodovať hodnotu Bitcoinu regulovaným spôsobom, ide na CME. CME ma aktuálne väčšie volume, ako všetky obchodné páry s Bitcoinom na Binance.

Na druhej strane, burza Bakkt bola vytvorená spoločnosťou ICE (Intercontinental Exchange), ktorá vlastní 26 finančných inštitúcií po celom svete (vrátane legendárnej New Yorskej burzy cenných papierov) a spolupracuje s tisíckami inštitúcií po celom svete.

Čo čítať ďalej?

Reuters, Bloomberg a TradingView spájajú sily – nový Cryptoindex na ceste

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of