Reuters, Bloomberg a TradingView spájajú sily – nový Cryptoindex na ceste

0

Veľmi zaujímavo namiešaná spolupráca.Vyzerá to však tak, že pre kryptomeny to bude naozaj dobrá správa. Thompson Reuters, Bloomberg a TradingView majú v pláne uviesť na trh nový kryptomenový index (Cryptoindex). Ten by mal zbierať informácie zo sociálnych médií a novinky z tohto sektora a na základe toho vyhodnocovať aktuálny sentiment a náladu okolo TOP 200 kryptomien.

Z čoho sa bude skladať Cryptoindex?

Ako sme už naznačili, tak pôjde o TOP 200 kryptomien, ktoré sú aktívne obchodované na kryptomenových burzách, majú aktívne sociálne siete, informujú o svojich projektoch a to najpodstatnejšie na koniec, musia sa nachádzať medzi TOP 200 kryptomenami aspoň 3 mesiace v rade. To však nie je všetko. Okrem týchto kritérií sa bude pri kryptomenách odlišovať ďalších takmer až 200 faktorov.

Raz mesačne by malo dôjsť k celoplošnému aktualizovaniu daného indexu. Cieľ tohto indexu nie je však iba informovať o kryptomenách ako takých, ale takisto si aj posvietiť na objemy obchodov, ktoré burzy uvádzajú.

Cryptoindex by mal poslúžiť aj ľuďom mimo tohto sektoru (možno najmä im). Rôzni manažéri, analytici, investori, ale aj veľké inštitúcie by mali tento index nájsť ako veľmi užitočný. Okrem toho, že by ich mal oboznámiť s kryptomenami, tak by im mal priniesť aj dôveryhodné informácie, ktoré by mohli slúžiť ako investičné nástroje. Samozrejme, spoliehať sa iba na jeden takýto index by však bolo extrémne nerozumné.

Záver

Jeden z pracovníkov, ktorý pracoval pri vývoji tohto indexu sa vyjadril, že okrem sledovania rôznych kryptomenových búrz budú sledovať aj Twitter, Github, Facebook alebo Telegram. Malo by tak dôjsť k efektívnemu zozbieraniu informácií z viacerých zdrojov, ktoré následne pomôžu pri zostrojovaní daného kurzu. Či bude Cryptoindex úspešný (napríklad na samotnej stránke TradingView, kde by mal byť čoskoro zobrazený), si budeme musieť v každom prípade ešte počkať.

Čo čítať ďalej?

Zlá správa pre Ripple? Visa hlási príchod na blockchain technológii

Zdroj:
coindesk.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of