[POTVRDENÉ] Bakkt v júli otestuje regulované Bitcoin Futures kontrakty!

Novinky Bakkt otestuje bitcoin kontrakty
Bakkt otestuje bitcoin kontrakty. Zdroj: shutterstock.com/Ascannio
BITmarkets BITmarkets

Bakkt plánuje uskutočniť testovanie Bitcoinového ETF začiatkom júla 2019 – oznámil to generálny riaditeľ Kelly Loeffler.

Prvýkrát v auguste 2018 oznámila inštitucionálna burza cenných papierov Bakkt, že čoskoro otestuje Bitcoinové ETF na federálnej futures burze. To má v pláne vykonať v spolupráci so svojou materskou spoločnosťou Intercontinental Exchange (ICE).

Bakkt spolupracuje s ICE Futures a ICE Clear clearing centrom v Spojených štátoch, aby začal prvé testy ETF.

„My aj naši burzoví a clearing partneri z ICE budeme v najbližších niekoľkých týždňoch spolupracovať so zákazníkmi na prípravách testovania akceptácie používateľov (UAT) pre futures a custody, ktoré očakávame v júli.”

– píše Loeffler.

Spolu s oznámením spoločnosť tiež avizovala, že úzko spolupracuje s americkou komisiou pre obchod s komoditami, aby splnila federálne predpisy a kľúčové požiadavky na ochranu investorov.

Záver

Trhy sú teraz v pohybe a prekonávajú jednu hranicu za druhou. Pokiaľ by sa podarilo plány Bakktu alebo napríklad Fidelity uskutočniť naozaj ešte tento rok, mohli by sme sa pozrieť na vysnívané čísla…

Čo čítať ďalej?

[Názor Experta] Altcoiny čaká zlatá éra – 3 dôvody, prečo budú úspešné

Zdroj:
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.