K sieti RippleNet sa pridalo ďalších 14 inštitúcií a bánk

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Riaditeľka bankovej spoločnosti Ripple oznámila, že ich sieť bánk a finančných inštitúcií RippleNet rastie raketovým tempom.

rozhovore pre Bobsguide hovorila riaditeľka bankovníctva Ripple Marjan Delatinne o vplyve blockchainu vo svete finančníctva. Spomenula tiež fakt, že len v posledných týždňoch sa ďalších 14 bánk a finančných inštitúcií prihlásilo do RippleNetu.

„Čo sa týka cezhraničných platieb, Ripple v odbore vedie vďaka nášmu prístupu ku klientom. Naša spoločnosť sa navyše nezamerala len na kryptomeny a vďaka tomu pomáhame mnohých bankám a ďalším finančným inštitúciám prijať tieto nové technológie.”

Spoločnosť Ripple nedávno informovala, že sa do RippleNetu pridávajú dve až tri finančné inštitúcie týždenne. A celkovo sa Ripple rozrastá. V prvom štvrťroku tohto roka spoločnosť zaznamenala v sieti viac transakcií ako za celý rok 2018. Presný počet prihlásených finančných inštitúcií však zatiaľ tají. Od minulého roka, keď prezradila, že spolupracuje s viac ako 200 klientmi, totiž nevydala aktualizáciu celkového počtu klientov.

Prečítajte si tiež: Ripple ako most medzi bankami a kryptomenami?

Likvidita je kľúčová

Delatinne hovorí, že budúcnosť blockchainu je zameraná na likviditu. Podľa jej názoru sa začne blockchain presadzovať najskôr v menších krajinách, kde je ťažší pohyb kapitálu.

„Ide hlavne o likviditu. Ocitáme sa tvárou v tvár 40 rokov starej technológii. A aktuálne už aj niektoré z najstarších trhov na svete prechádzajú na platby v reálnom čase. Samozrejme, že zatiaľ hovoríme o prevode malých súm, ale hneď ako sa systém adaptuje a bude dostatočne prispôsobený, príde aj na väčšie obnosy.

Keď na to príde, myslím, že ľudia budú tiahnuť k novším technológiám. A banky to určite pocítia. Odborníci na riadenie likvidity si uvedomujú, koľko toho môže nová technológia priniesť. Koniec koncov, každá platba predsa začína a končí likviditou.”

Zrýchlenie prevodov

Väčšina klientov Ripple používa systém presunu platieb xCurrent, ktorý pracuje v reálnom čase. Na druhej strane, systém XRapid založený na tokene Ripple (XRP) bol otvorený pre komerčnú produkciu až v októbri minulého roka. Druhý spomínaný v súčasnej dobe presúva sumy iba medzi Mexikom a Filipínami.

Spoločnosť Mercury FX je najväčšou spoločnosťou využívajúcou druhú platobnú cestu. Hovorí, že tento rok chce rozšíriť využitie xRapidu na 10 platobných koridorov. Mali by viesť napríklad do Kanady a na Blízky východ.

Čo čítať ďalej?

[ALTCOIN HUNT 6]: Quant Network – Nástupca Ripple a XLM

Zdroj:
dailyhodl.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.