Stredoafrická republika oficiálne prijala Bitcoin ako zákonné platidlo!
Stredoafrická republika oficiálne prijala Bitcoin ako zákonné platidlo! Zdroj: Shutterstock, Allexxandar

Je to oficiálne! Bitcoin sa stáva zákonnou menou v druhej krajine sveta. Učinila tak Stredoafrická republika, ktorá týmto krokom nasleduje Salvádor.

Bitcoin ako zákonná mena

Stredoafrická republika oficiálne prijala BTC ako zákonné platidlo, čím sa stáva druhou krajinou sveta, ktorá zrealizovala tento zásadný krok, hneď po Salvádore.

Zákon, ktorý podpísal prezident Faustin Archange Touadera, okrem Bitcoinu legalizuje aj všeobecné používanie kryptomien. Túto zásadnú zmenu v krajine vyhlásil šéf kancelárie prezidenta Obed Namsio.

Stredoafrická republika je tak prvou krajinou na africkom kontinente, ktorá prijala Bitcoin. Krajina sa tak v podstate stáva jednou z najodvážnejších a technologicky napredujúcich krajín sveta.

Prečítaj si tiež: 3 bezpečné a dlhodobo stabilné kryptomeny, ktoré by mal držať každý investor

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Treba však uviesť aj to, že Stredoafrická republika ešte predtým, ako zlegalizovala BTC, prijala zákon o regulácií kryptomien. Bude teda naozaj zaujímavé sledovať, ako tento zásadný moment v histórii krajiny zvládne vláda, prezident, ale hlavne ľudia.

Taktiež je otázne, ako zareaguje medzinárodný menový fond, ktorý v prípade Salvádoru zareagoval dosť kriticky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre