Cardano a Bitcoin
Cardano a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, leksiv

Zakladateľ ekosystému Cardano Charles Hoskinson tvrdí, že podľa ukazovateľov je v prípade objemov transakcií druhou najsilnejšou sieťou hneď po Bitcoine.

Cardano hneď za Bitcoinom

Sieťová aktivita blockchainu ADA vykazuje podľa šéfa ekosystému obrovskú aktivitu. Hoskinson ju považuje za číslo dva, a to hneď za BTC.

Šéf spoločnosti Input Output Global, ktorá stojí za výskumom blockchainu Cardano, sa 29. mája na svojom twitteri vyjadril, že bližšie skúmal 24-hodinové objemy transakcií v niektorých hlavných blockchainoch.

Na základe údajov portálu Messari dosiahol blockchain ADA 24-hodinový objem transakcií až 9,57 miliardy USD. Tento stav je v podstate druhý, a to hneď za Bitcoinom. Sieť prekonala dokonca aj Ethereum.

Prečítaj si tiež: Mike Novogratz: „Bitcoin bude lídrom ďalšej býčej rallye.“ Kedy však nastane?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V čase písania tohto článku sa 24-hodinové objemy transakcií Cardana pohybovali na úrovni 9,24 miliardy v porovnaní s 10,32 miliardy v prípade BTC. To je veľmi tesný rozdiel. A práve v tomto prípade sa Hoskinson viackrát v minulosti hneval na kritikov siete, ktorý ju nazývali ako „blockchain duchov“.

Jedným z najznámejších a najtvrdších kritikov siete je Mike Alfred, ktorý je zakladajúcim členom spoločnosti Eaglebrook Advisors. Ten sa v minulosti viackrát vyjadril, že ADA v podstate nemá žiadnu aktivitu či prevádzku. Tu je hneď niekoľko prípadov.

Ako môžeme vidieť z argumentácie Hoskinsona, aktivita v sieti je oveľa väčšia, ako tvrdia kritici siete.

Čítaj ďalej: Ziskovosť Etherea klesla na 2-ročné minimum

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance