Ruská pošta plánuje požívať blockchain
Ruská pošta plánuje požívať blockchain, zdroj: www.shutterstock.com/Denis.Vostrikov

Ruská pošta (Pochta Rossii) plánuje implementovať systém sledovania balíkov, ktorý bude fungovať na technológií blockchain.

Zavedenie nového systému je súčasťou stratégie digitalizácie spoločnosti a očakáva sa, že sa tým zníži počet stratených balíkov.

Môže ťa zaujímať: Lukašenko vyzýva ľudí na ťažbu Bitcoinov namiesto práce v Európe!

Nový systém ušetrí čas a energiu

V rámci úsilia o rozvoj svojich služieb a zlepšenie efektívnosti svojej logistiky, „Pochta Rossii” zvažuje rôzne možnosti vrátane implementácie technológie blockchain. Tak sa vyjadril zástupca spoločnosti. Očakáva sa, že prvé skúšobné verzie sa prídu v najbližších rokoch.

Ruská pošta plánuje zaviesť svoj sledovací systém založený na blockchaine už v roku 2023. Riaditeľ digitálneho rozvoja spoločnosti Vladimir Urbansky vysvetlil, že pošta je súčasťou dôležitého logistického reťazca, pričom zdôrazňuje, že nový systém umožní poskytovať druhým spoločnostiam informácie o end-to-end šifrovaní.

Projekt postavený na blockchaine má výrazne obmedziť a predísť počtu stratených balíkov, čo sa v Rusku stáva pomerne často. Nová platforma môže nahradiť existujúci mechanizmus sledovania a pomôže ušetriť čas a úsilie pri hľadaní stratených položiek. To tiež znamená, že do procesu bude zapojených menej ľudí.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Pošta plánuje investovať nemalé peniaze

Stratégia digitálnej transformácie ruskej pošty vrátane plánu pre spustenie blockchainu, je v súčasnosti na stole Ministerstva digitálneho rozvoja, komunikácie a masmédií. Na konečné rozhodnutie je ešte potrebné dostať súhlas. Keď sa tak stane, budú sa musieť schváliť aj investície. Tie by mali byť v hodnote 38,2 miliárd rubľov (cca 450 miliónov eur). Tieto peniaze by sa mali zainvestovať do konca roku 2025.

Ruská pošta už dlhšie sleduje technológiu blockchain. V októbri 2017 generálny riaditeľ Nikolai Podguzov zverejnil plány na implementáciu blockchainu, kde bolo opísané zlepšenie kontroly finančných transakcií spoločnosti.

,,Denne úspešne spracujeme približne 9 miliárd rubľov. Aby sme v budúcnosti zaistili bezpečnosť týchto transakcií, je celkom možné, že použijeme blockchain, na ktorom už začíname pracovať,” uviedol výkonný riaditeľ. Podguzov zdôraznil, že by to mohlo zlepšiť kvalitu poštových služieb.

Čítaj ďalej: Je len otázkou času, kedy Ethereum predbehne Bitcoin – tvrdí spoluzakladateľ Polygonu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre