BTC vystrelí zo sideway štruktúry
BTC vystrelí zo sideway štruktúry. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Bitcoin sa posledné dni motal okolo supportu na 40 000 dolárov. Posledné hodiny ale všetko zmenili a náhle prišiel pohyb na takmer až 50 000 USD. Aktuálne v čase písania tohto článku sa obchoduje za 48 000 dolárov. Dnešný pohyb tak s veľkou pravdepodobnosťou odštartoval ďalší rastúci trend.

Bitcoin počas dnešného dňa niekoľkokrát našiel nové lokálne maximum. Dokonca aj počas večerných hodín, keď už sa dalo očakávať minimálne lokálnu korekciu, si Bitcoin išiel po nové maximum na hodnote približne 48 200 USD. Za cenovým nárastom môže byť niekoľko faktorov. Najdôležitejším je hlavne nákup veľkých hráčov. Na grafe máme aktuálne vysoko nadpriemerné objemy a záujem o kryptomeny vysvetľuje, prečo znovu narastá. Práve zimné obdobie vždy láka veľa investorov po dovolenkách sa opäť vracať ku grafom a pravidelne investovať. Preto práve zimné obdobia, prípadne konce roka, sú prevažne bullish. Samozrejme, často do toho prídu aj iné faktory ako fundamenty, whales a podobne. Práve preto sú cenové pohyby veľmi nevyspytateľné a ťažko predikovateľné.

Od zajtra začíname prvú live room. Pridaj sa do našej komunity obchodníkov a obchoduj spoločne s nami na burze Binance. Iba teraz v 40 % zľave.

»»»Chcem sa pridať do Live room«««

Bitcoin a nový bullish trend?

Dnešný pohyb vyzerá dosť nádejne. Na trhu po dobe kumulácie kapitálu na dne veľmi často začína bullish trend práve prvotným veľkým pohybom, po ktorom príde obvykle iba lokálna korekcia a niečo podobné sa v pravidelných cykloch následne aj niekoľko mesiacov opakuje. Podobne ako takmer celý posledný rok, nepočítajúc letné obdobie.

Bitcoin je znovu bullish
Bitcoin je znovu bullish, zdroj: tradingview.com

Prečítaj si aj: Cardano získava investíciu 100 miliónov USD na vývoj DeFi a NFT

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre