Európska centrálna banka
Európska centrálna banka. Zdroj: Shutterstock, symbiot

Európske centrálny banky tvrdo pracujú na projekte, ktorý má zefektívniť technológiu distribuovanej účtovnej knihy, ktorá je v podstate základným kameňom technológie blockchain.

Prečítaj si tiež: Pozor na scammerov – falošné portály Phantom a MetaMask ich obohatili o 500 000 USD!

Centrálne banky a blockchain

Nemecká a talianska centrálna banka začali spolupracovať na projekte, ktorý má zabezpečiť vyrovnávanie peňažných tokov. V podstate pôjde o mechanizmus založený na blockchaine, ktorý dokáže prepájať DLT aktíva, ako napríklad tokenizované cenné papiere či hotovosť. Mechanizmus bude slúžiť ako technický most medzi existujúcim platobným systémom centrálnych bánk a vyrovnaním tokenizovaných aktív na báze DLT.

„Ak chcú účastníci trhu využívať výhody nových technológií na vyrovnanie tokenizovaných aktív, centrálne banky by to mali podporiť tým, že umožnia vyrovnanie odpovedajúceho peňažného úseku v bezpečných peniazoch centrálnej banky,” uviedol prezident Deutsche Bundesbank, Jens Weidmann.

Môže ťa zaujímať: Huobi návod – recenzia, poplatky a obchodovanie kryptomien

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Nemecké banky Deutsche Boerse, Bundesbank a nemecká finančná agentúra zrealizovali v marci tohto roka pilotný testovací projekt, ktorého sa zúčastnili aj Citibank, Barclays, Goldman Sachs a ďalšie spoločnosti. V podstate išlo o testovaciu fázu projektu, ktorý premosťuje tradičné financie s technológiou blockchainu.

Je však určite pozitívne, že európske centrálne banky pracujú s myšlienkou využívania blockchainu. ECB dokonca pracuje aj na vlastnej kryptomene. Vyvíja digitálne euro. Takéto projekty pomáhajú kryptomenám k ceste za masívnym prijatím vo svete.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre